ХХІ Фестиваль давньої музики у Львівській філармонії оголосив програму

Щорічний Міжнародний фестиваль давньої музики у Львові у 2024 році проходитиме з 31 жовтня до 3 листопада

Цьогоріч він укотре відбудеться під егідою антикризового проєкту «Україна. Музи не мовчать», започаткованого Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика з повномасштабним військовим вторгненням росії в Україну.

Насичена історія фестивалю – з 2003 року – спонукає пригадати безмір непересічних подій для української культурної сцени. Адже це єдиний в Україні захід, що в такому об’ємі й на відповідному професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн – вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну.

Він був заснований відомим музикантом Романом Стельмащуком і після його передчасної смерті продовжений керівницею знаного вокального ансамблю «A cappella Leopolis» Людмилою Капустіною. Уже два роки поспіль фестиваль супроводжує міжнародна мистецька рада, що складається з почесних опікунів – знавців історично інформованого виконавства з Польщі, Німеччини та Франції, а також українських музикантів, представників Львівської національної філармонії.

Упродовж 4-х днів буде представлено 5 унікальних програм із творів українського та європейського бароко й раннього класицизму. На Фестивалі давньої музики виступлять відомі українські виконавці, а також іноземні учасники з Польщі: органіст Марек Топоровський, клавесиністка Уршуля Ставіцька та диригент Павел Осуховський.

Пілігрим вирушає в невідому подорож, як і слухач знайомиться з музичним твором. Проте кожну дорогу, як і найкращу музику, можна досліджувати заново. І стільки ще безвісних шедеврів приховано від нас завісою часу! Світ знайомиться з давньою українською музикою і виявляється, що вона плекала найкращі здобутки й творила нові закони у планетарному масштабі.

Попри воєнний стан в Україні, артистичне життя має продовжуватись і в найскладніших умовах нагадувати нам про переможну життєздатність і цінність мистецького вислову від далекого минулого до ще незнаного майбутнього.

Календар подій

Концертний зал імені Станіслава Людкевича

31 жовтня, четвер / 19:00. Музика надії. Відкриття фестивалю

Виконавці: Ансамбль давньої музики «Terra Barocca».

Твори Георга Філіппа Телеманна, Георга Фрідріха Генделя, Джованні Батісти Мартіні, Ніколи Маттейса, Марена Маре, Антоніо Вівальді.

1 листопада, пʼятниця / 19:00. A cappella Leopolis

Виконавці: A cappella Leopolis. Диригентка – Людмила Капустіна.

Твори Джованні П’єрлуїджі да Палестріни, Джованні Марії Наніно, Лодовіко Ґроссі да Віадани, Феліче Анеріо, Ґреґоріо Аллеґрі, Антоніо Лотті.

2 листопада, субота / 17:00. Музей історії релігії. Акордеон&бароко

Виконавець: Богдан Кожушко, акордеон.

Твори Жана-Філіппа Рамо, Доменіко Скарлатті, Йоганна Себастьяна Баха.

2 листопада, субота / 20:00. Латинський катедральний собор. Органні фантазії

Виконавець: Марек Топоровський, орган (Польща).

Твори Ернста Кьолера, Йоганна Себастьяна Баха, Миколи Колесси.

3 листопада, неділя / 18:00. Концертний зал імені Станіслава Людкевича. Закриття фестивалю

Виконавці: Оркестр Барокової капели Львівської національної музичної академії. Диригент – Павел Осуховський (Польща). Солісти – Назар Шутко, скрипка; Сергій Гаврилюк, барокова скрипка; Уршуля Ставіцька, клавесин (Польща); Анна Іванюшенко, клавесин, керівниця оркестру.

Твори Йоганна Адольфа Гассе, Георга Філіппа Телеманна, Йоганна Себастьяна Баха, Йоганна Бернгарда Баха.

За інформацією пресрелізу