choir-bortnyanskogo

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Окрім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Від цього року Міжнародний день музики збігається з Днем захисників і захисниць України та святом Покрови Пресвятої Богородиці. І це символічно: не дарма музику іноді називають одвічним способом для українців висловити ставлення до ворогів. Часто музика веде в бій. Вона, як і віра, допомагає у найскрутніші часи.

День, коли відзначається так багато свят, став нагодою артистам Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру презентувати землякам мистецький сюрприз. Увечері на Алеї героїв, на фоні будівлі філармонійного центру, прикрашеної кольорами Державного прапора, хористи виконали концертну програму, до якої увійшли авторські обробки відомих українських пісень, релігійні піснеспіви, твори різними мовами світу. До виступу долучився і хор хлопчиків та юнаків Камерного хору під орудою Світлани Корми.

«Ми працюємо під час війни, коли музика стала важливим елементом соціальної і психологічної реабілітації українців, розрадою і для воїнів, і для тих, хто знаходиться в умовному “тилу”, – зазначає диригент хору Ігор Найдьон. – У День музики, у День захисників і захисниць України своїм виступом нам хотілося підкреслити: ці свята споріднені – їх єднають поняття людяності, гармонії і миру. А це ті речі, яких нині прагне кожен із нас…»

Традиційно свій виступ артисти хору завершили спільним – разом зі слухачами – виконанням духовного гімну України «Молитва за Україну» («Боже великий, єдиний…») Миколи Лисенка.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм