concurs-skoryka-2023

1 жовтня у рамках 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», пройшов урочистий концерт і церемонія нагородження лауреатів Другого всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

Згідно з умовами конкурсу, в ньому могли взяти участь композитори, які є громадянами України й котрим цьогоріч виповнилося не більше 40 років. На конкурс подавалися твори для симфонічного оркестру без застосування електроніки чи мультимедіа. Обов’язковим також було написання композиції спеціально до конкурсу, а отже вона не мала бути публічно виконаною до подання заявки.

Нагадаємо, конкурс заснували у 2021-му Львівська національна філармонія і Департамент із питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Того ж року й провели перший конкурс. Цьогоріч з обласного бюджету для преміювання переможців виділили 1 млн грн.

Лауреатами нині стали: Юрій Пікуш (I премія, Дніпро), Концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra»; Рената Сокачик (ІІ премія, Ужгород), Поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments»; Нікіта Іванченко (ІІІ премія, Маріуполь), Концерт для віолончелі та оркестру «Картини війни». Їх відзначили винагородами у розмірі 200, 170 і 130 тисяч гривень. Спеціальну премію від Оани та Сімона Камартін (Швейцарія, грошовий еквівалент – 750 євро) присудили львів’янину Остапу Мануляку за твір для контрабаса та оркестру «Монолог-діалог-полілог».

«Скорик є неоціненною і можливо навіть не до кінця дослідженою особистістю, тому нам потрібно не лише захоплюватися його творчістю, а й плекати нові таланти. Саме такі конкурси дають змогу відкрити світові молодих композиторів і познайомити ширше коло поціновувачів класичної музики з їхньою творчістю. Ми мусимо виховувати високоосвічену та здорову молодь, і саме культура у цьому процесі відіграє помітну роль. Я вітаю цьогорічних призерів і бажаю їм подальших творчих здобутків і музичного визнання», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Провідником у світ звучань кожного автора став Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського. Солювали Артем Полуденний, Оксана Литвиненко та Назар Стець.

Вшанували й патрона філармонії та конкурсу, – на згадку про видатний внесок митця пролунала «Урочиста увертюра» Мирослава Скорика.

За інформацією пресрелізу

Запис концерту: https://www.youtube.com/watch?v=v7kgSZsa6Iw

Фото Віталія ГРАБАРЯ