hory-za-myr

Рівно рік тому на заклик артистів хору Santiago Apóstol із Гріньона (Мадрид, Іспанія) відгукнулися хори з усього світу. В один день – 27 березня 2022-го, в один час вони об’єднали голоси у спільному виконанні канону «Dona Nobis Pacem» на підтримку України в її боротьбі проти російських загарбників. Проєкт отримав назву «Coros por la Paz» – «Хори за мир»

Проєкт отримав широкий розголос. Тож цьогоріч 26 березня о 12 годині за центральноєвропейським часом сотні хорів знову прозвучали разом на підтримку України. Тепер до них долучилися і українські виконавці.

У Чернігові на території розбомбленого стадіону, який став одним із найбільш знакових символів воюючого і нескореного міста-героя, у рамках проєкту «Хори за мир» відбувся великий виступ колективів Чернігівського обласного філармонійного центру.

У виконанні канону «Dona Nobis Pacem» взяли участь артисти Академічного камерного хору імені Дмитра Бортнянського, Академічного народного хору, Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди», Капели бандуристів імені Остапа Вересая, вихованці хору хлопчиків Академічного камерного хору, солісти колективу концертних виконавців – заслужена артистка естрадного мистецтва України Ніна Коцур, Катерина Іващенко-Василяко, Марина Коваленко, Ілля Латиш, В’ячеслав Мацвійко, Тетяна Олійник, Олександр Сьомченко, а також заслужена працівниця культури України Світлана Пилипенко. Також артисти виконали духовний гімн «Молитва за Україну» («Боже великий, єдиний») Миколи Лисенка.

Свою участь у проєкті «Coros por la Paz» артисти обласного філармонійного центру присвятили річниці вигнання рашистських загарбників із території Чернігівщини.
«Голоси митців мають не поступатися голосам гармат, – зазначив в. о. генерального директора – художнього керівника Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун, – адже мистецтво може вражати не менш дієво, ніж куля. Сьогодні на нашому культурному фронті артисти філармонійного центру воюють проти рашистського мороку разом з арміями всього цивілізованого світу».

Організатори й учасники проєкту висловили сподівання, що їхні голоси прозвучали досить потужно для того, аби до них дослухалися ті, від кого залежить відновлення миру в Україні. Куратор акції, директор і диригент Хору імені Дмитра Бортнянського Ігор Найдьон вважає: «Coros por la Paz», «Хори за мир», – це ще один потужний удар по ворогу. З кожним нашим виступом, із кожною мистецькою атакою ми разом наближаємо переможний мир!»

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм