slipak_centr

Упродовж 15–20 грудня у Львові тривав другий тур ІV Конкурсу молодих вокалістів імені Василі Сліпака.

Попри безпекову ситуацію, зумовлену війною, у Конкурсі взяли участь понад 60 молодих співаків і співачок віком від 16 до 30 років з різних куточків України, вокалістка зі США, а також українські співачки, котрі приїхали до Львова з Польщі, Словаччини, Німеччини, Франції та Нідерландів.

Перший тур Конкурсу відбувся онлайн. Конкурсні прослуховування другого туру проходили у концертних залах Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. У третьому турі Конкурсу було залучено Академічний симфонічний оркестр філармонії під керівництвом Івана Чередніченка.

Творче змагання оцінювало авторитетне журі, яке очолила всесвітньо відома оперна співачка (мецо-сопрано), почесна президентка Галицького музичного товариства, професорка співу в Університеті Моцартеум – Зоряна Кушплер (Україна – Австрія).

Також до команди арбітрів увійшли відомі митці: оперний режисер та артистичний менеджер – Аксель Кресін (Німеччина); всесвітньо відома оперна співачка (сопрано), солістка Львівської Національної Опери, викладачка вокалу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка – Софія Соловій (Україна); диригент, музичний керівник Львівської Національної Опери – Іван Чередніченко (Україна) та всесвітньо відомий оперний співак (бас), соліст Нюрнберзького державного оперного театру – Тарас Конощенко (Україна – Німеччина). Директор Конкурсу – заслужений артист України Олег Созанський.

Володимир Щигіль

Результати

Гран-прі Конкурсу отримав Володимир Щигіль.
У ІІ категорії переможцями стали:
І премія – Олександр Нікіфоров,
ІІ премія – Олена Скіцько, Олександр Чишій,
ІІІ премія – Олексій Піголенко, Вероніка Мостова.
Дипломантами конкурсу стали Михайло Сас, Ірина Поломана, Ярослав Комарніцький.

Переможці І категорії:
І премія – Любов Островська,
ІІ премія – Максим Савчук, І
ІІ премія – Ольга Мельничук.
Дипломанти – Дарʼя Погоріла, Володимир Гіра.

Нагороди конкурсантам, окрім традиційних премій лауреатам, доповнили спеціальні премії та відзнаки від партнерів, меценатів та друзів Конкурсу.

Орест Сліпак

Партнерами Конкурсу є Фундація Василя Сліпака, Українська Капеля Бандуристів Північної Америки ім. Тараса Шевченка і Кафедра музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Цьогорічна едиція Конкурсу має особливу підтримку у вигляді партнерства з офіційним представником французького бренду DS Automobiles у Львові компанією ТзОВ “Ілта Львів”.

Конкурс проводиться за підтримки Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради.

В рамках Конкурсу пройшла виставка, присвячена Василю Сліпаку під назвою «Козаки та дівчата Сліпака». Акція, організована Благодійним фондом Козицького в рамках мистецького проєкту «Ми і Світ», висвітлила різнопланову творчість, сплетену в одній людині.

За інформацією прес-релізу

Фото: Анастасія Смольєнко, Віталій Грабар