songs for ukraine

Королівський оперний театр Royal Opera House London та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти транслюватимуть різдвяний концерт у виконанні хору «Songs for Ukraine»

У п’ятницю, 22 грудня 2023 року, о 20.00 за київським часом Королівський оперний театр та Держмистецтв транслюватимуть на своїх сторінках у Facebook та YouTube різдвяний концерт у виконанні об’єднаного хору «Songs for Ukraine». 

«Ми створили хор “Songs for Ukraine“, щоб об’єднати український народ піснею перед обличчям страшних руйнувань і негараздів. Після наших виступів по всій Великобританії ми раді, що виступ хору в Королівському оперному театрі буде доступний для онлайн-трансляції, щоб продовжувати надихати, давати надію та показувати всьому світу стійкість українців. Серця українських учасників цього хору завжди з рідною країною, тому ми вважаємо правильним, що цей концерт можна буде побачити і відчути по всій Україні»,– коментує Джилліан Баркер,  директорка з питань навчання та участі в Королівському оперному театрі.

Хор Королівського оперного театру складається зі 130 українців, які в результаті агресії російської федерації були вимушені виїхати з України і наразі проживають у Лондоні, та з членів хору Королівської опери. «Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти радо співпрацює з Королівським оперним театром, щоб представити вам заворожуючий “Різдвяний концерт ROH Songs for Ukraine“. Ця визначна подія є потужним посланням єдності та оптимізму, пропонуючи народу України можливість зануритися в нашу багату культурну спадщину, незважаючи на важкі часи для нашої країни. Ми твердо віримо в неймовірну здатність мистецтва дарувати радість і мотивацію рухатися вперед та відкритави нашу культурну спадщину для усього світу», – вказує в. о. Голови Держмистецтв, Ольга Россошанська.

Різдвяний концерт відбувся 17 грудня 2023 року у Королівському театрі Ковент-Гарден. Глядачі зможуть почути пісні та музику, яка охоплює тисячолітні українські різдвяні традиції та, впевнені, будуть зачаровані особливим виконанням пісні «О, свята ніч» членами Королівського оперного хору.

Едуард Фесько – Тимчасовий повірений у справах України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, сказав: «Україна наразі переживає найважчий період своєї історії, а завдяки цьому хору світ дізнається про українців не лише як про доблесних воїнів, а й як про націю з багатою культурною спадщиною. Хор “Songs for Ukraine”, до складу якого входять українці, переміщені внаслідок війни, є втілення стійкості, креативності, рішучості, таланту та самовідданості. Ми вдячні Королівському оперному театру за підтримку України, надаючи цінну можливість поділитися нашими культурними традиціями з друзями із Великобританії. Цей результат чудової співпраці з висвітлення традицій українського різдвяного співу є абсолютно вражаючим. Вважаю, що під час цього концерту глядачі дійсно зможуть відчути дух українського Різдва»

Трансляція цього концерту буде доступна для глядачів з Великої Британії, України та інших країн світу, крім країни агресора.

Посилання на трансляцію

https://www.youtube.com/watch?v=nrjQpxI4Wno

За інформацією Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти