Концерт до ювілею 13-го окремого мотопіхотного батальйону

539

13-й окремий мотопіхотний батальйон 58-ї мотопіхотної бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України (до реорганізації – Чернігівський 13-й батальйон територіальної оборони) під гаслом «Там, де ми, – там спокій!» одним із перших у квітні 2014 року став на захист України від російської агресії. Станиця Луганська, Вуглегірськ, Дебальцеве – символи мужності, трагізму та героїзму в історії бійців 13-го батальйону. Отримавши бойове хрещення, пройшовши крізь горнило війни на сході України, воїни і тепер з честю продовжують виконувати поставлені перед ними бойові завдання.

23 квітня, повернувшись із чергової ротації на постійне місце дислокації у місто Шостку, що на Сумщині, бійці зібралися разом, щоб згадати тих, хто віддав життя за Незалежність України під час військових дій на Сході, вшанувати героїв і відзначити свій п’ятирічний ювілей.

В урочистостях на запрошення громадської організації «Спілка 13-го БТРО» (керівник – колишній заступник командира з озброєння, начальник технічної частини батальйону, а нині – голова Чернігівської обласної організації «Товариство сприяння оборони України» Ігор Бизган) взяли участь й артисти Чернігівського обласного філармонійного центру: ведуча Олена Белеванцева – мати старшого солдата 13-го батальйону ЗСУ Володимира Близнюка, який загинув 6 вересня 2014 року в Станиці Луганській під час проведення АТО, заслужена артистка естрадного мистецтва України Ніна Коцур, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів Ольга Печко, Марина Маккей, Марина Коваленко, Максим Пузан і солістка Яна Корольова.

Мужніх захисників привітали і юні чернігівські виконавці – лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів солісти Чернігівського театру естради «Феєрія» під керівництвом Інни Присекайло – Павло Пузан та Ілля Клименко.

Разом із музичними вітаннями воїни отримали в дарунок відеокліп чернігівської журналістки Тетяни Миргородської про героїчні й трагічні сторінки з історії батальйону та новий збірник патріотичних віршів чернігівського поета Юрія Соколова – автора поеми «Рубікон», присвяченої 13-му батальйону. Музику до поеми написав композитор із Любеча, автор-виконавець, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів у жанрі патріотичної пісні Тарас Тарасенко. До речі, пан Тарас зробив військовослужбовцям справжній сюрприз. Він подарував і виконав особисто пісню, яка беззаперечно може претендувати на те, щоб стати гімном 13-го батальйону.

Відзнаки Командувача Оперативного командування «Північ» «За сумлінну службу» кращим військовослужбовцям вручив командир 13-го окремого мотопіхотного батальйону підполковник Віталій Гуляєв.

Захід відбувся за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, Шосткинської районної державної адміністрації та Шостинської міської ради.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм