Концерт оркестру «Філармонія» із Володимиром Гаркушею

Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під орудою відомого українського диригента, народного артиста України Володимира Гаркуші нещодавно виступили разом

Нова програма прозвучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм 4 червня.

«Я б назвав цей концерт своєрідним мистецьким місточком між Дніпром і Черніговом, – каже художній керівник і головний диригент оркестру “Філармонія”, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. – У нашій програмі представлені диригент, композитор і соліст із Дніпра та композитор і оркестр із Чернігова».

Чому так? Володимир Гаркуша – один із найвідоміших українських диригентів, який працював з оркестрами Дніпровського академічного театру опери та балету, Харківського національного академічного театру опери та балету. В його творчому доробку – постановки «Паяців» Руджеро Леонкавалло, «Сильфіди» Хермана Левенсхольда, «Набукко» Джузеппе Верді, «Ромео і Джульєтти» Сергія Прокоф’єва, «Кармен» Жоржа Бізе, «Турандот» Джакомо Пуччині…

 

Микола Сукач зазначає: «Як диригент Володимир Гаркуша належить не тільки Дніпру, а й Чернігову, де він народився і вчився. Мені дуже приємно казати, що саме я був його першим учителем, коли він прийшов до мене студентом музичного училища в студію педагогічної практики. І саме в Чернігові почалося його становлення як музиканта».

Мистецтвознавці відзначають: для творчої манери Володимира Гаркуші характерне глибоке проникнення в особливості кожної оперної або балетної партитури. Це повною мірою стосується і програми, яку Маестро презентував разом із музикантами АСО «Філармонія».

Поема для валторни з оркестром Олександра Петрова та Симфонія № 4 до мажор «Героям України» Юрія Захожого-Катренка – новітні твори. Олександр Петров – сучасний дніпровський музикант і композитор. Він і виконував у концерті власний твір як музикант оркестру. В свою чергу солістом у виконанні його Поеми для валторни став знаний дніпровський музикант Дмитро Дрозач, із яким оркестр «Філармонія» пов’язаний тісною творчою дружбою.

Юрій Захожий-Катренко – відомий чернігівський композитор, виконавець і художник. «Усе життя він свою творчу свічу спалював із трьох сторін – спів, композиторська діяльність і живопис», – розповідає Микола Сукач. Публіка добре знає Юрія Захожого-Катренка як провідника «гарного співу» – belcanto, характерного для високого оперного мистецтва. Як автор він відомий і малими формами, зокрема, альбомами фортепіанних п’єс, і великими, – наприклад, «Українська месав», створена до річниці Чорнобильської трагедії.

Симфонія Юрія Захожого-Катренка № 4 «Героям України» – потужний твір, присвячений патріотам, чий подвиг в ім’я рідної землі дав творчий поштовх композитору.

У другому відділенні концерту прозвучала бетховенівська Симфонія № 7. Сам Людвіг ван Бетховен називав її одним з кращих своїх творів. А дослідник його творчості Ромен Роллан писав: «Симфонія ля мажор – сама щиросердність, вільність, міць. Це безумне марнотратство могутніх, надлюдських сил… Це веселощі річки, що розлилася – вирвалася з берегів і затоплює все навкруги». Святом всього людства називають сучасні критики Симфонію № 7 ля мажор, у фіналі якої, до речі, звучать і ритми українського гопака.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм