bazhenova-plish-androschuk

Під такою назвою 17 листопада у Національному будинку органної та камерної музики України пройде концерт із нагоди ювілейних дат чотирьох видатних композиторів: 200-річчя Шарля Гуно, 180-річчя Жоржа Бізе, 160-річчя Джакомо Пуччині та 70-річчя Ендрю Ллойда Веббера

Цей концерт був названий на честь однойменного мюзиклу Ендрю Ллойда Веббера, написаного у 1986 році. Твір і досі популярний.

У доволі цікавому концерті візьмуть участь такі виконавці: народна артистка України Ірина Калиновська (орган), заслужені артисти України Іванна Пліш (сопрано), Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Катерина Баженова (фортепіано), а також лауреат міжнародних конкурсів Сергій Андрощук (тенор).

Ініціатори проекту – Катерина Баженова, Іванна Пліш і Сергій Андрощук.
Концерт «Привид опери» буде до душі шанувальникам оперного мистецтва. Програма – цікава й різноманітна. Меломани зможуть насолодитися оперними та органними творами композиторів різних епох: від XIX століття до сьогодення.

«Ідея проведення концерту “Привид опери” у нас виникла ще на початку року, – розповідає піаністка Катерина Баженова. – Організувати концерт із нагоди ювілею одного композитора було би не так цікаво з урахуванням специфіки нашого концертного залу та участі органа у кожній імпрезі. Отже ми вирішили присвятити вечір ювілеям кількох композиторів».

У концерті «Привид опери» прозвучать відомі оперні арії у супроводі фортепіано, а також органні твори. Це – опуси не лише Шарля Гуно, Жоржа Бізе, Джакомо Пуччині та Ендрю Ллойда Веббера, а й Джузеппе Верді, Лео Деліба, Ріхарда Вагнера, а саме: «Хабанера», арії з опер «Кармен» та «Пертська красуня» Жоржа Бізе, арії з опер «Фауст», «Ромео і Джул‘єтта» Шарля Гуно, арії з опер «Джанні Скіккі», «Богема», фрагмент із опери «Турандот» (для органа) Джакомо Пуччині, арії з мюзиклів «Коти», «Привид опери» Ендрю Ллойда Веббера, «Сторінками відомих опер» (аранжування для органа), дует з опери «Травіата» Джузеппе Верді, дует з опери «Лакме» Лео Деліба, «Політ Валькірій» Ріхарда Вагнера (аранжування для органа).

«Особливість концерту “Привид опери” полягає в тому, що ці твори рідко виконуються у нашому залі. Деякі прозвучать тут уперше. Ще я хочу додати, що концерт із нагоди ювілеїв одразу чотирьох видатних композиторів пройде у Києві також уперше», – наголошує Катерина Баженова.

Ольга ПРИНДЮК

Фото Сергія ДРУЧЕНКА

На фото: Катерина Баженова, Іванна Пліш і Сергій Андрощук