pols-ukr-orchestra

17 листопада в Києві, у приміщенні 32 Jazz Club на одній сцені зустрінуться Поезія і Музика, які несподіваним чином об’єднаються у неперевершеному джазовому звучанні завдяки новоствореному колективу – Польсько-українському естрадному оркестру

Міжнародний проект – результат унікального творчого експерименту, коли протягом п’яти днів, з 12 до 17 листопада під час майстер-класів і репетицій у приміщенні клубу польські та українські музиканти експериментують над створенням музики до поезії представників сучасної української літератури: Маріанни Кияновської, Назара Гончара, Івана Лучука, Богдана-Олега Горобчука, Галини Ткачук, Юлії Стахівської і поетичних творів польських музикантів, які беруть участь у проекті. Як звуковий матеріал використовуються аудіозаписи дібраних віршів, котрі спеціально для проекту записали українці, що живуть наразі у Польщі.

Українські тексти вибрали польські музиканти Міхал Горчинський і Павло Шамбурський, які, власне, й напишуть музику на поезії. Українських виконавців, найкращих із кращих, які стануть учасниками оркестру, обирали влітку шляхом відкритого конкурсу з-поміж 60-ти українських митців. Переможцями стали такі знані музиканти зі сфери класичної, джазової та експериментальної музики, як Марк Токар, Юлія Швед, Тарас Шумейко, Михайло Барбара, Катерина Зяблюк, Андрій Сачева, Сергій Охрімчук, Назар Поливка та Ігор Лаврентьєв.

Ідея проекту, за словами менеджера програми «Open Poland» Інституту Адама Міцкевича Моніки Гроховської, полягає в тому, щоб створити оркестр, котрий міг би бути цікавим одночасно як українській, так і польській масовій аудиторії. Він повинен презентувати широкому загалу талановитих молодих музикантів, які мають у творчому доробку досягнення у царині музики та спонукатимуть українських і польських митців до співтворчості й спільних цікавих експериментів.

Окрім відвідувачів клубу, можливість насолодитися «живою» творчістю українських і польських музикантів матимуть змогу меломани з різних куточків України і зарубіжжя, завдяки прямій трансляції на сайті порталу culture.pl та в ефірі української радіостанції Old Fashion Radio (www.ofr.fm) о 19 годині за польським та о 20 годині за українським часом. В ефірі OFR також прозвучать фрагменти майстер-класів.

Автор ідеї проекту та організатор: Інститут Адама Міцкевича www.iam.pl/en

Співорганізатор: 32JazzClub www.bar32.kiev.ua

Організаційний партнер: Національна концертна агенція UKR Artists http://ukrartists.com.ua

За матеріалами прес-релізу