zore-moya

«Зоре моя вечірняя, зійди над горою, поговорим тихесенько в неволі з тобою…»

Ці рядки дали назву концертній програмі Капели бандуристів імені Остапа Вересая, присвяченій 210-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Прем’єра заходу на чолі із заслуженою артисткою України Раїсою Борщ та заслуженим працівником культури України Миколою Борщем відбулася 9 березня.

Митці вважають Великого Кобзаря духовним батьком українства. У його творах відобразилося буття українського народу. В програмі «Зоре моя вечірняя» постали різні теми з Шевченкового поетичного спадку – героїчна, історична, побутова… «Вся творчість Великого Кобзаря – це послання своїм сучасникам і майбутнім поколінням українців. Ми знаходимо у віршах Тараса Шевченка його заповіти, які дають нам сили жити, боротися за право бути українцям: любити, шанувати свою мову, знати традиції, звичаї народу і боротися за власне право жити на своїй, Богом даній землі», – кажуть артисти капели.

До програми «Зоре моя вечірняя» увійшли твори українських авторів, народні пісні на вірші Великого Кобзаря, композиції, присвячені Тарасові Шевченку, поетичні твори у виконанні артистів колективу. Тепло і трепетно прозвучали виступи солістів капели Лілії Козлової, Анастасії Сікалової, Вікторії Губки, Сергія Сидоренка, Дмитра Аксьона, Юлії Загурської.

Провів концерт Сергій Сидоренко.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм