natsionalna-opera-ukrayiny

Репертуар Національної опери України в квітні буквально розквітає різнобарв’ям подій. Тут – кращі зразки світової та української оперної і балетної класики, дві опери за участі неперевершеної Людмили Монастирської («Аїда» Джузеппе Верді й «Турандот» Джакомо Пуччині). Не забули також про юних глядачів, на яких чекають опера «Кіт у чоботях» і балет «Пригоди Піноккіо» Юрія Шевченка…

І хоча вистави все ще залишаються виключно «денними» (інформацію про початок кожної вказано в афіші та на сайті театру), а кількість глядачів у залі обмежена (лише 459 осіб), ніхто й ніщо не завадить радіти від зустрічі з улюбленими артистами та постановками!

Розпочинається «квітневий парад» із балету «Лілея» Костянтина Данькевича (4 квітня, четвер, о 17:00). Вистава вважається дорогоцінною перлиною національного хореографічного мистецтва з утіленням шевченківських поетичних образів на українській балетній сцені. У головних партіях – найромантичніша балетна пара Тетяна Льозова (Лілея) та Ярослав Ткачук (Степан). А «втіленням зла» цього разу буде Ян Ваня (Князь). Диригент – Герман Макаренко.

5 квітня (п’ятниця) о 17:00 – опера Джузеппе Верді «Аїда». Твір належить до вершин світової оперної спадщини, залишаючись понад 150 років однією з найпопулярніших оперних вистав. Оперу було створено на честь завершення будівництва Суецького каналу. Єгипетський уряд звернувся до всесвітньо відомого композитора з проханням написати новий опус на сюжет із життя фараонів. Створена за чотири місяці, грандіозна вистава з перших нот зачарувала глядачів. Свого часу твір приніс молодому генію світову славу, а знаменитий хор юдейських рабів «Va pensiero» став справжнім символом об’єднання Італії.

У титульній партії шанувальники оперного мистецтва зможуть почути неперевершену Людмилу Монастирську, яка вважається однією з кращих сучасних виконавиць цієї ролі планетарного масштабу. Також у ролях: Олег Злакоман (Радамес), Алла Позняк (Амнеріс), Тарас Штонда (Амонасро), Сергій Магера (Рамфіс), Володимир Тишков (Фараон) та інші. Диригент – Микола Дядюра.

6 квітня (субота) о 15:00 – балет «Віденський вальс» на музику представників видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа, які подарували людству неповторні мелодії вальсу, котрими вже майже 200 літ насолоджується весь світ. «Віденський вальс» – це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001-му. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших серед глядачів.

У головних ролях глядачі побачать: Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор) та інших.

7 квітня (неділя) о 15:00 – опера «Кіт у чоботях» Юрія Шевченка. Десь на задвірках казкового палацу, у вільну від біганини хвилину збираються миші, аби вкотре послухати старого Кота, який уже давно на пенсії і зовсім їм не страшний. Навпаки! Миші люблять ці Котові оповідки про пригоди його юності. Бо він – такий гарний актор! Коли щось розповідає, то аж ніби молодішає на очах, переміщуючись у часі років на …дцять назад. Цього разу Кіт вирішив ї розказати з чого, власне, все почалося…

Сповнене неочікуваних сюрпризів, яскраве гротескне дійство буде цікавим, як маленьким, так і дорослим глядачам. Ви нізащо не здогадаєтесь, хто співатиме Кота, а хто буде Людожером…

Постановочний склад: художній керівник проєкту – Анатолій Солов’яненко, режисер-постановник – Оксана Тараненко, диригент-постановник – Алла Кульбаба, художник-постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Олександр Тарасенко, балетмейстер-постановник – Віктор Іщук. У головних ролях: Ірина Петрова (Кіт), Дмитро Іванченко (Хазяїн Кота, пізніше Муркіс), Ксенія Бахритдінова-Кравчук (Принцеса), Олександр Киреєв (Король), Володимир Тишков (Людожер) та інші. Диригент – Алла Кульбаба.

11 квітня (четвер) о 17:00 – витончено-романтичний балет «Жизель» Адольфа Адана. Виставу було вперше представлено ще у 1841 році, та вона не втрачає популярності й у наш час. У ролях: Ілона Кравченко (Жизель), Ян Ваня (Альберт), Олександр Габелко (Ганс), Ірина Борисова (Батільда), Ксенія Іваненко (Берта) та інші. Диригент – Олексій Баклан.

12 квітня (п’ятниця) о 17:00 – лірична філософська опера «Фауст» видатного французького композитора Шарля Гуно в оригінальній постановці італійського режисера Маріо Корраді. Головні партії виконають: Дмитро Кузьмін (Фауст), Сергій Ковнір (Мефістофель), Анастасія Поважна (Маргарита), інші артисти. Окрасою вистави є знаменита балетна сцена «Вальпургіїва ніч».

13 квітня (субота) о 15:00 – балет Євгена Станковича «Вечори на хуторі біля Диканьки» у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками, оживає у вигляді балету… У головних ролях: Ольга Голиця (Оксана), Микита Сухоруков (Вакула), Олена Карандєєва (Солоха), Райса Бетанкоурт (Цариця), Андрій Скляр (Чорт), Микита Кайгородов (Дяк) та інші. Диригент – Віктор Олійник.

14 квітня (неділя) о 15:00 – перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. Сповнена гумору, танців і фольклору історія кохання. Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка.

Навіть у класичні твори час вносить корегування. Так у виставу зайшов відомий мем про паляницю… У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Анжеліна Швачка (Терпилиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, Наталчин коханий), Руслан Танський (Возний, жених Наталчин), Богдан Тарас (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент – Богдан Пліш.

18 квітня (четвер) о 17:00 – балет Людвіга Мінкуса «Баядерка». Вистава займає особливе місце в історії українського хореографічного мистецтва, бо саме нею 2 жовтня 1926 року започаткувала свою історію київська балетна трупа. В основі сюжету – східна романтична легенда про трагічне кохання баядерки та хороброго воїна. У головних ролях: Ольга Голиця (Нікія), Микита Сухоруков (Солор), Еліна Бідна (Гамзаті) та інші.

19 квітня (п’ятниця) о 17:00 – опера «Турандот», яка стала лебединою піснею видатного італійського композитора Джакомо Пуччині. У титульній партії – зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська. Довгий час Людмила співала цю партію лише на рідній сцені Національної опери України, відмовляючи усім, навіть найпрестижнішим закордонним театрам. Виняток співачка зробила лише навесні 2022 року, коли дала згоду на виконання партії Турандот у Метрополітен-опера замість Анни Нетребко. Тоді в фіналі тріумфального виступу Людмила Монастирська вийшла у жовто-блакитному прапорі під овації залу. Також у головних ролях заявлені: Олег Злакоман (Калаф), Лілія Гревцова (Лю), Сергій Магера (Тимур) та інші. Диригент – Микола Дядюра.

20 квітня (субота) о 15:00 – балет «Пригоди Піноккіо» у постановці Віктора Литвинова на музику Юрія Шевченка за мотивами казки Карло Коллоді. Неймовірні пригоди веселого пустуна та його друзів у майстерному виконанні провідних солістів балетної трупи театру не залишать байдужими ні маленьких, ні дорослих глядачів.

«Це “жива” вистава, яка буде постійно трансформуватись, залежно від часу, складу артистів чи навіть від глядача. І головне, що вона добра і магічна, – розповідає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов. – У фіналі від прояву людської доброти та любові під звуки чарівної музики всі наші ляльки оживають і перетворюються на звичайних веселих, пустотливих дітей».

Постановочний склад: балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов, диригент-постановник – Герман Макаренко, художник-постановник, художник костюмів – Наталія Кучеря.

Також у квітневій афіші заявлені:

21 квітня (неділя) о 17:00 – одна з кращих постановок театру – опера Джузеппе Верді «Набукко» (режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш);

25 квітня (четвер) о 17:00 – балет Михайла Скорульського «Лісова пісня». Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки;

26 квітня (п’ятниця) о 17:00 – дві одноактні вистави: комічна опера «Служниця-пані» Джованні Батісти Перголезі й балет «Болеро» Моріса Равеля;

27 квітня (субота) о 15:00 – комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

28 квітня (неділя) о 15:00 – одна з найпопулярніших опер у світі – «Богема» Джакомо Пуччині в постановці італійського режисера Італо Нунціати.

Важливо! У випадку повітряної тривоги глядачів запросять до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Національна опера України гарантує піднесений настрій за будь-яких обставин!

За інформацією пресрелізу

Фото надані театром