KSO-kurhaus-visbaden

Український Kyiv Symphony Orchestra здійснив концертний тур, розуміючи потребу й важливість не лише військового, а і культурного внеску української спільноти у протистоянні російській воєнній агресії

У Берлінській філармонії

Демонструючи потужний голос України, оркестр виступив з українською програмою у Варшаві та Лодзі 21 та 23 квітня, а з 25 квітня впродовж семи днів зіграв сім концертів у різних залах Німеччини, серед яких Гевандхаус, Берлінська та Ельбська філармонії. Квитки на виступи українського колективу були повністю розкуплені. Водночас гастролі Kyiv Symphony Orchestra були некомерційними, а гроші з продажу концертні установи передали у благодійні фонди на підтримку України.

Луїджі Гаджеро

Із дозволу Міністерства оборони і Міністерства культури та інформаційної політики України великий склад Kyiv Symphony Orchestra полишив рідний Київ, щоб вирушити у тур «Voice of Ukraine» з українською музикою. На оркестр чекали півтора тижні репетицій, два концерти у Польщі (21 квітня у Національній філармонії у Варшаві та 23-го у Лодзькій філармонії) та семиденна подорож Німеччиною. Щодня Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виступав на новій локації.

У Дрезденській філармонії

Вояж містами Німеччини для Kyiv Symphony Orchestra став можливим завдяки співпраці оркестру з відомою міжнародною агенцією KD SCHMID та підтримці Goethe-Institut Ukraine. «Організувати тур сімома німецькими містами протягом трьох тижнів – справа запаморочливої складності навіть у звичайний час. А за нинішніх обставин – відверте божевілля. Однак усе спрацювало, і ось уже музикантів із любов’ю зустрічає Дрезденська філармонія у своєму головному корпусі», – написав авторитетний журналіст Егберт Толль для видання Süddeutsche Zeitung.

Діана Тищенко

Тимчасовий прихисток, репетиційну базу й два концерти у Польщі оркестр мав у Концертній студії Польського радіо імені Вітольда Лютославського та Національній філармонії у Варшаві за підтримки Міністерства культури й національної спадщини, Національного інституту музики і танцю, Національної філармонії у Варшаві та Лодзької філармонії.

Для туру Kyiv Symphony Orchestra підготував програму, яка презентує українську оркестрову музику від її зародження у 1770-х роках до шедеврів XX століття: Симфонія № 1 до мажор Максима Березовського, Симфонія № 3 (оригінальна версія) Бориса Лятошинського, Увертюра до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, «Мелодія» ля мінор Мирослава Скорика.

Олексій Семененко

Концерти у Німеччині відбулися в кооперації оркестру з відомими німецькій публіці українськими скрипалями молодої генерації Діаною Тищенко та Олексієм Семененком. У їхньому виконанні прозвучали «Мелодія» Мирослава Скорика та «Поема» Ернеста Шоссона. Окрім цього, на біс Олексій Семененко грав «Серенаду» Валентина Сильвестрова.

Януш Вавровський

На знак глибокої вдячності за підтримку Польщі концертну програму виступів Kyiv Symphony Orchestra у Варшаві та Лодзі доповнив твір «Fantasia brilliante» польського композитора Генріха Венявського. Оркестр мав за честь виступити з солістом Янушем Вавровським – єдиним виконавцем у Польщі, який грає на скрипці Страдіварі.

Натомість у німецьких містах на знак солідарності з Польщею солістка й концертмейстерка групи флейт Kyiv Symphony Orchestra Інна Воробець представляла опус «Bucolica» Влодзімежа Котонського.

Інна Воробець

Згадуючи участь Kyiv Symphony Orchestra у постановці «Трістана та Ізольди» Ріхарда Вагнера на Musikfestspiele-2021 у Фюссені, відомий музичний критик видання Neue Osnabrücker Zeitung Ральф Дьорін зазначив: «Ця захоплива гра дає зрозуміти: попри нестабільну ситуацію, оркестр не потребує жалісного співчуття, але сам за себе говорить завдяки своєму рівню. І раптом стає зрозумілим, чому Лотар Заґрозек запросив оркестр минулого року виконати концертну версію “Трістана” на фестивалі у Фюссені: бо вони це можуть».

В Ельбській філармонії

Наприкінці кожного концерту Kyiv Symphony Orchestra виконували Гімн України. Він супроводжувався співом українців, які були присутні в залі та вивішували українські прапори на балконах. Постійна відвідувачка концертів Kyiv Symphony Orchestra у Києві, завідувачка програмного відділу Українського інституту Альона Кухар знайшла можливість послухати концерт оркестру й у Берліні, а після залишила відгук у Facebook: «Сьогодні в Берлінській філармонії після Лятошинського та Гімну України з одного із місць почулося жіноче “Слава Україні!” – і весь зал, який, звісно, цього тільки й очікував, жахнув гучну, неймовірну в своїй неминучості, шалену нашу відповідь. О, філармоніє, ти це запам’ятаєш!»

Прес-служба Kyiv Symphony Orchestra

Фото Даріуса КУЛЄШИ та Ельзи ЖЕРЕБЧУК

На головному фото: Kyiv Symphony Orchestra у Kurhaus, Вісбаден