goncharenko-oleksandr

Київський академічний театр на Печерську розпочинає цикл творчо-просвітницьких зустрічей із дослідниками історичних інструментів під назвою «Майстерня етнічного звука»

Першим гостем Майстерні буде Олександр Гончаренко – історик-етнограф, лірник, кобзар, науковий співробітник Національного музею архітектури та побуту України. На зустрічі планується дискусія про колісну ліру та старосвітську бандуру, про історичні контексти, в яких існували ці традиційні українські інструменти. Також дізнаємось на що саме впливала кобзарсько-лірницька творчість в Україні та яке значення вона має для нас сьогодні.

«Від початку війни і дотепер театр за об’єктивних причин не може повернутися до повноцінної роботи. – розповідає Ксенія Реутова, театрознавиця, керівниця літературно-драматургічної частини. – Але ми намагаємось не втрачати спілкування з нашим глядачем, тому дві суботи поспіль у нас був “Стародавній козацький блюз” у виконанні Дениса Мартинова, Бориса Книженка та Олександра Безверхого.

Це невеличка музично-поетична програма, до якої увійшли авторські пісні виконавців, а також традиційні “Козака несуть…”, “Ой хмариться, туманиться”, “Думи мої, думи” Тараса Шевченка в блюз-роковому звучанні. Таким чином наново відкривається та актуалізується традиційна пісенна культура.

Тож після цього виникла ідея “копнути” глибше в напрямку традиції і організувати творчо-просвітницькі зустрічі з традиційними виконавцями й знавцями давніх музичних інструментів. Отже ми сподіваємось на виникнення нових колаборацій, можливо, на перетині театрального та музичного мистецтв».

Запрошуючи до спілкування митців, які здатні відкрити нові грані стародавніх явищ, організатори циклу зустрічей мають намір відкривати українську культуру такою, якою вона є: водночас древньою і ультрасучасною, невідомою і зрозумілою.

За інформацією пресрелізу