Київський камерний оркестр: «Da Pacem, Domine»

156

22 травня у Національній філармонії України відбудеться концерт «Da Pacem, Domine» («Дай Миру, Господи») за участі Київського камерного оркестру, Вадима Борисова (direction\violin), солістів Ірини Борисової (скрипка) та Володимира Литвиненка (гобой)

«Da Pacem, Domine» – твір, що дав назву концерту, – належить сучасному естонському композитору Арво Пярту. Його було створено на замовлення іспанського диригента Жорді Савалля для концерту на вшанування пам’яті про загиблих під час масштабних терактів у Мадриді у березні 2004 року. В основі тексту – старовинний латинський гімн за мотивами Біблійних віршів: «Da pacem, Domine, in diebus nostris…» – «Дай миру, Господи, у дні нашого життя…»

Початковий оригінальний варіант твору написано для чотирьох голосів. Утім пізніше сам Пярт написав кілька інших версій, зокрема для струнного оркестру. Виконуючись щороку в Іспанії у пам’ять про жертви трагедії, по-своєму гіпнотична композиція у дусі пяртівського мінімалізму водночас набула всесвітньої популярності як символічна молитва за мир.

Програма концерту:

Філіп Гласс. «Company»

Йоганн Себастьян Бах. Концерт для скрипки з оркестром BWV 1041
Прелюд № 12 WTC (версія для струнного оркестру)
Концерт для скрипки та гобоя з оркестром BWV 1060

Генріх Ігнац Франц фон Бібер. «Battallia»

Арво Пярт. «Da Pacem, Domine»

Початок о 17 годині.

Квитки доступу до трансляції: https://bit.ly/3L0gUcp

За інформацією пресрелізу