«Київські солісти» у музичному діалозі: Україна – Польща

202

Під егідою Фонду «Pro Musica Viva» у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Польським інститутом у Мінську відбудуться концерти Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою Романа Реваковича (Польща), соліст – Клаудіуш Баран (Польща, акордеон): 16 травня – у Національній філармонії України (м. Київ); 18 травня – у концертному залі Білоруської національної музичної академії (м. Мінськ); 20 травня – у Філармонії імені Генріка Венявського (м. Люблін, Польща). Програма складається з творів польських композиторів Гражини Бацевич і Мечислава Карловича, а також прем’єр творів для акордеона і струнного оркестру композиторів Олександра Шимка (Україна) і Дмитра Либіна (Білорусь)

Роман Ревакович як диригент та організатор різних музичних заходів, у тому числі фестивалів, пропагує українську музику у Польщі й польську – в Україні. Чотири рази з великим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» у найпрестижніших концертних залах столиці Польщі. Є засновником і головою Фундації «Pro Musica Viva», що займається промоцією та підтримкою різноманітних музичних ініціатив, членом Товариства імені Вітольда Лютославського та Національної спілки композиторів України.

Клаудіуш Баран – лауреат багатьох міжнародних конкурсів акордеоністів, брав участь у численних музичних фестивалях про всьому світу. Виступає як сольно, так і з камерними ансамблями та симфонічними оркестрами Польщі, Франції, Італії, Австрії, України, Росії, Іспанії, Німеччини, Сербії, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії, Білорусі, Великобританії, Норвегії, Китаю, Аргентини. Професор Варшавського університету музики імені Фридерика Шопена.

Створення Національного камерного ансамблю «Київські солісти» – здійснення мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941–2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них – лауреати національних і міжнародних конкурсів – представляють школу Богодара Которовича.

Отже, запрошуємо на перший концерт циклу 16 травня у Колонний зал імені Миколи Лисенка. У програмі: Гражина Бацевич. Концерт для струнних (1948 р.); Олександр Шимко. «LIVINLIV» для акордеона і струнних (2017 р., прем`єра); Дмитро Либін (Білорусь). «Подих осені» для акордеона і струнних (2017 р., прем`єра); Мечислав Карлович. Серенада для струнних, тв. 2 (1897 р.).

Початок о 19 годині.

За матеріалами прес-релізу