yan-yan

Твори сучасних китайських композиторів звучали зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм у п’ятий фестивальний день ХІХ Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори» 28 березня

Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) представив глядачам програму, до першого відділення якої увійшли «Симфонічна прелюдія» Гуань Ся, фінал Симфонії № 3 Бао Юанькая, «Міст мрії» Фан Дончина, «Фестиваль смолоскипів» Ван Сіліна. Диригував оркестром Янь Ян – головний диригент Державного симфонічного оркестру міста Уху (Китай), декан факультету художньої практики Аньхойського університету, відомий співпрацею з оркестрами Гонконга, Пекіна, Шеньчженя, Чанши.

Це – не перший виступ Янь Яна з українськими музикантами: торік на Фестивалі китайської культури у Харкові він на чолі Симфонічного оркестру Харківської філармонії представив програму «У пошуках Дао». За словами диригента, музика – та мова, якою можна розказати чимало історій, і для спілкування досить нот.

Янь Ян презентує в тому числі музику своїх друзів-колег. «Я дуже добре зрозумів цю музику, добре впорався із завданням композиторів, тому вони залишилися задоволеними моєю роботою», – зазначив він в одному з інтерв’ю.

У другому відділенні концерту прозвучали «Симфонічні танці» Сергія Рахманінова, виконання яких було присвячене роковинам смерті композитора. «Твір акумулює усі творчі ідеї Рахманінова, – каже Микола Сукач. – Це фантастична музика – постійні переходи з реального в нереальне з неймовірною кількістю емоцій».

Виконання «Симфонічних танців» Академічним симфонічним оркестром «Філармонія» під орудою Янь Яна глядачі зустріли оваціями.

У суботу, 30 березня, в рамках фестивалю «Сіверські музичні вечори» зі сцени обласного філармонійного центру звучали твори Роберта Шумана, Клари Шуман, Йоганнеса Брамса у виконанні камерного ансамблю у складі Анастасії Толстоног, Олесі Завади, Наталії Лозової і Сергія Вакуленка.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм