jazz-step

Відбувся 27 січня 2019 року. Пропонуємо есе-інтерв’ю члена Всеукраїнської національної музичної спілки Галини Макаренко-Дергунової і відвідувачів події Владислава Кривошеєва та Ганни Дуліної

Галина Макаренко-Дергунова (далі Г. М.-Д.): «Шановні панове Ганно й Владиславе! Я знаю, що ви – великі прихильники джазу, відвідуєте концерти у Запоріжжі. Тому цікаво було би знати ваше враження від незвичної форми проведення такої цікавої мистецької акції, яка нещодавно пройшла у вашому місті, котре набирає “джазових обертів”».

Ганна Дуліна (далі Г. Д.): «Бувають дні, коли ти перебуваєш на творчому роздоріжжі – не знаєш куди бігти насамперед: до розумних чи гарних, бо в місті одночасно проводяться кілька заходів. Наприклад, коли з лекції краєзнавця Романа Акбаша біжиш трошки завчасно, щоб послухати JAZZ&STEP у Палаці культури “Титан”. І розумієш, що потрапив не просто до хороших, а фантастичних. Зал у неділю ввечері був переповнений. У таку погоду коти згортаються калачиком біля батареї або ховають ніс під ковдрою разом із хазяями, їм ліньки лапу висунути на поверхню. Нагадаю, концерт був джазовий і Вінником там не пахло».

Владислав Кривошеєв (далі В. К.): «Сергій Крючков – представник Польщі, зірка світового масштабу, трубач, вокаліст, актор, людина, яку французька преса назвала білим Луї Армстронгом (до речі – наш земляк). Він – блискавичний. Це своєрідний фонтан енергії та артистизму, гумору й несподіванок на сцені. Такі риси притаманні справжньому профі. Його феноменальний голос подобається публіці різного віку. Встояти та всидіти на місці неможливо. Весь концерт у Запоріжжі глядачі підтанцьовували на місцях. Ще раз упевнююсь, що серед представників усіх жанрів музики джазмени – найбільш веселі та життєрадісні. Слід відзначити, що концерт був дуже різноманітним. То – своєрідний мініфестиваль джазу з чудовим колективом степістів під назвою TapAndDance, керівник Дмитро Кругляк».

Г. Д.: «Було легко, драйвово, а такого сяючого Володимира Гітіна – ведучого й організатора концерту, знавця джазу, який, до слова, виступав у заході ще і як чудовий гітарист, я взагалі ніколи не бачила. Щира дяка музикантам за настрій. Дует Лора Лайнс (вокал) і Володимир Гітін, як завжди, на висоті».

Г. М.-Д.: «Ганно, які родзинки ви могли би відзначити у цьому концерті?»

Г. Д.: «Хочу відзначити інструментальне соло Лори Лайнс. Я чула як вона грає на казу, але щоб так запалювати на класичних духових, – була вражена! Усі мабуть упізнають звучання танго “Oblivion” Астора П’яццолли, та мало хто знає що таке вібрафон. Описувати марно. Гадаю, прибульці мали б грати на чомусь подібному. Дякую Сергію Хмельову – “ударному” майстру в усіх сенсах – за цей неперевершений перформанс».

В. К.: «Хотів би додати що закінчився концерт справжньою імпровізацією усіх музикантів у супроводі степ-ансамблю. Глядачі під бурхливі оплески могли насолоджуватися чудовими звуками блюзу».

Г. М.-Д.: «Вдячна вам, пані Ганно та пане Владиславе! Ви дуже емоційно, досить професійно висвітлили події цього своєрідного, різножанрового, на мій погляд, міні-фестивалю».

Національна всеукраїнська музична спілка та асоціація естрадних і джазових оркестрів України бажають запорізьким музикантам подальших творчих успіхів, злетів і дякують організаторам події (особисто Володимиру Гітіну – президенту запорізького джаз-клубу) за ту величезну роботу, яку вони проводять задля популяризації джазової музики в славетному місті Запоріжжі.

Галина МАКАРЕНКО-ДЕРГУНОВА, Ганна ДУЛІНА та Владислав КРИВОШЕЄВ