myroslava-obr-zb

«…Як рука натрапить/ На ту струну, що ствердла від мовчання,/ Шарпни струну безжалісно, потужно/ І брязни в неї, наче на пожежу. (Леся Українка. «Ти, дівчино, життям розбита, грай!»)

Розпалити вогонь почуттів, поринаючи у світ марень Лесі Українки, граючи на струнах душі слухача обіцяють організатори концерту «MAVKA. Мрії чи Марення?» 25 лютого, у день народження «дочки Прометея», до зали Національної філармонії України запрошують усіх охочих поринути у глибинний поетичний світ українського. Мистецький проект презентують знані у Києві за ритмами танго («TANGO STORY»), звуковими картинами («CINEMA. Звукові картини»), музикою мінімалізму («Краплини. Мінімалізм +») Мирослава Которович разом із власною творчою майстернею – камерним ансамблем «Артехатта».

Запланований захід – черговий експеримент Мирослави, інструментальний театр, який приваблює оригінальним задумом і безпосереднім утіленням. Адже нам пропонують мистецтво у його цілісному вигляді: музика (камерний ансамбль «Артехатта», солісти – Мирослава Которович, скрипка; Ігор Саєнко, баян), слово (вірші читає Дмитро Черченко), сценографія (Зінаїда Ліхачова).

Насичене музичне наповнення заходу також не залишає без уваги. У програмі зазначено імена сучасних українських композиторів, яким пощастило, почувши, «записати Лесину пісню» або ж просто бути спорідненими духом із нею. Серед композиторів, чиї твори звучатимуть: Мирослав Скорик, Євген Станкович, Михайло Скорульський, Володимир Зубицький, Вікторія Польова, Олександр Шимко, Золтан Алмаші. Часовий простір – від періоду 1960-х років, злету українського поетичного кіно й музики до нього до цікавих музичних пошуків сьогодення.

Тож, із надією відчути й почути прекрасне чекаємо вечора мрій і марень! «Там на їх обізветься луною / Пісня та, що не згине зо мною!» (Леся Українка. «Зоря поезії»).

Альона КУШНІРУК