lyatoshynsky-trio

Артисти, які активно просувають ідею створення Фонду раритетних інструментів в Україні, дадуть концерт у рамках ювілейного XXX Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2019» 3 жовтня о 19 годині у Національній філармонії України

Тріо було засновано 2019 року відомими музикантами з українським корінням: Михайло Захаров, скрипка (Україна / Австрія), Олексій Шадрін, віолончель (Україна / Німеччина) і Роман Лопатинський, фортепіано.

Уже в перший рік спільної творчості відбувся блискучий дебют тріо на фестивалі UStream в одному з найбільш знаменитих залів світу Mozartsaal віденського Концертхаусу, де отримав схвальні відгуки публіки та преси. Потім із великим успіхом пройшло турне тріо містами України (Харків, Одеса, Львів, Київ) з програмою «Секрети Страдіварі» у рамках проекту створення Фонду раритетних інструментів в Україні.

До речі, Михайло Захаров є одним із співзасновників цього фонду й через концерти тріо просуває нові можливості інвестування у класичну музику. Створення українського Фонду раритетних інструментів – одна з найпоширеніших у Європі меценатських практик, що передбачає купівлю раритетних інструментів для їхнього збереження й користування молодими музикантами. Адже Україна, на жаль, сьогодні є практично єдиною державою на території Європи, де немає подібної організації. Саме Михайло, співпрацюючи з кількома європейськими фондами й агентствами, отримав можливість привезти скрипку майстра Гваданіні 1746 року для цього туру Україною. У червні 2018-го подібна скрипка Гваданіні була продана на аукціоні Таrisio за 2 106 933 $. Сам Михайло грає на скрипці італійського майстра Giovanni Pistucci 1910 року.

Поряд із класичним репертуаром, особливу увагу молоді музиканти приділяють сучасній музиці, а також творчості українських композиторів. Так, результатом співпраці з видатним українським композитором Мирославом Скориком стало перше виконання циклу його романсів «До Музи» для фортепіанного тріо і сопрано.
У програмі: Франц Шуберт, «Ноктюрн для фортепіано, скрипки та віолончелі», D897; Мирослав Скорик, Тріо для фортепіано, скрипки та віолончелі (2017); Борис Лятошинський, Тріо для фортепіано, скрипки та віолончелі № 2, тв. 41.

Михайло Захаров почав займатися грою на скрипці у 6-річному віці. З 2005-го живе в Австрії. Із відзнакою закінчив Університет музики та театрального мистецтва у місті Граці (клас професора Бориса Кушніра). Виступав із концертами в Австрії, Польщі, Україні, Вірменії, Німеччині, Швейцарії. Лауреат міжнародних конкурсів. Як камерний музикант працював із такими всесвітньо відомими виконавцями, як Борис Кушнір, Юліан Рахлін, Ніколай Цнайдер, Нобуко Імаі, Алєксєй Ігудесман, Міхаела Мартін, Міклош Перен’ї, Жерар Косе та інші.

Роман Лопатинський отримав перший конкурсний приз у 8-річному віці. Лауреат міжнародних конкурсів, учасник музичних фестивалів Турина, Парижа, Відня. Проводить активну концертну діяльність в Україні, Ізраїлі, Італії, Швейцарії, Німеччині, Японії, Франції, США. Наразі вдосконалює майстерність у Міжнародній фортепіанній академії в місті Імола (Італія) у класі Бориса Петрушанського. У березні 2016-го артист підписав контракт з австрійським концертним агентством Artphonia.

Олексій Шадрін є випускником музичної школи для особливо талановитих дітей при Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського. З 2004-го отримував стипендії від фондів для талановитих дітей. Лауреат національних і міжнародних конкурсів. У 2016-му отримав ступінь бакалавра в Університеті музики, театру та медіа у місті Ганновері (клас професора Леоніда Горохова). Того ж року його запросили до навчання у престижну Кронберг-академію у Німеччині, де він став студентом Франца Гельмерсона та Гарі Гофмана. Вокаліз Сергія Рахманінова у його виконанні на ClassicFM у Лондоні отримав понад 40 тисяч прослуховувань протягом перших 24 годин.

За інформацією прес-релізу