Lyatoshinsky_Trio-afisha

Музиканти «Лятошинський-тріо» пропонують відзначити закінчення локдауну концертом камерної музики 28 січня

Схід Opera запрошує публіку на концерт відомого європейського тріо, що вже має прихильників і серед харків’ян.

«Лятошинський-тріо» засновано 2019 року відомими музикантами з українським корінням: Михайлом Захаровим, скрипка (Україна / Австрія), Олексієм Шадріним, віолончель (Україна / Німеччина) і Романом Лопатинським, фортепіано (Україна). Поряд із виконанням світової класики, музиканти прагнуть презентувати і популяризувати у світі українську музику. Назва колективу пов’язана з іменем Бориса Лятошинського – знакової постаті для української музики ХХ століття, митця, який в оригінальному композиторському стилі синтезував європейське та національне.

Уже в перший рік спільної творчості відбувся блискучий дебют тріо на фестивалі UStream в одному з найзнаменитіших залів світу Mozartsaal віденського Концертхаусу. Аншлагом і схвальними оцінками критиків був відзначений і концерт у Національній філармонії України на фестивалі Kyiv Music Fest. Музиканти активно гастролюють містами України й за кордоном.

У 2020 році «Лятошинський-тріо» записали дебютний СD. Запис здійснювався на львівській студії Golka Records. До релізу увійшли камерні твори Бориса Лятошинського – фортепіанні тріо № 1 і 2.

Програма концерту 28 січня у малій залі Схід Opera містить: Фортепіанне тріо сі-бемоль мажор Gassenhauer Людвіга ван Бетховена, Фортепіанне тріо № 1 ре мінор Фелікса Мендельсона, Елегійне тріо № 2 ре мінор «Пам’яті великого художника» Сергія Рахманінова.

Диригентка Схід Opera Вікторія Рацюк про «Лятошинський-тріо»: «Хоч і молодий колектив, але складається з досить досвідчених, талановитих, розумних музикантів. Скажу, що люблю і ціную в цих хлопцях: з одного боку, скромність і простоту, з другого – творчу гармонію, цілісність і духовне єднання. Поважне ставлення до авторського тексту творів кожного з виконуваних композиторів і при цьому – пошуки нової виразності. Зичу успіхів надалі!»

Концерт зможуть також подивитись і прослухати всі охочі online на YouTube-сторінці Lyatoshinsky Trio: https://www.youtube.com/watch?v=Zk5qYH48NX8

За інформацією прес-релізу