lyudkevych-fest

З 20 до 25 січня – 5 вечорів, 5 унікальних концертів, 8 виконавців, одна сцена Львівського органного залу

Цьогорічний фестиваль приурочений до Дня народження великого українського композитора Станіслава Людкевича – 24 січня виповнюється його 144-та річниця.

Попри важкий час війни росії проти України, команда Львівського органного залу вирішила не переривати традиції проведення фестивалю, заснованого в 2017 році музичною аґенцією Collegium Management. Адже ця війна, насамперед, – за українську культуру та її цінності. Не дамо відібрати нашого!

«Людкевич Fest-2023» охопить усі сторони творчості митця, зокрема інструментальну, хорову та симфонічну музику. На гостей у різні дні чекають неповторні концертні програми за участю різних виконавських складів і цікаві інтерпретації творів Людкевича й інших відомих українських композиторів.

20 січня концертом «Солоспіви Людкевича» відкриють фестиваль оперна співачка Софія Соловій (сопрано) та піаністка Юлія Маківничук. Перші солоспіви, як і фортепіанні мініатюри, були створені композитором у 14 років. У кожного з цих творів – власна історія. Почуйте як проживають їх виконавиці.

Вечір наступного дня, 21 січня, запамʼятається слухачам іще одним концертом вокальної музики. Маленькі шедеври українських композиторів виконають сопрано Світлана Разіна й піаністка Ірина Кірчанова. У програмі – пісні на слова українських поетів та авторські обробки народних пісень.

22 січня зустрічайте на сцені Органного залу Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під батутою Івана Остаповича. Дві світові премʼєри за один вечір, та ще й з творів українських класиків – таке можливо лише в рамках «Людкевич Fest-2023».

24 січня 1879 року народився Станіслав Людкевич. У цей же день, 144 роки по тому у Львівському органному залі проводиться урочистий концерт, присвячений композитору. Львівський муніципальний хор «Гомін» запрошує згадати про життя і творчість генія класичної музики України, виконавши його пісні.

Завершуватиме цьогорічний фестиваль фортепіанний дует Наталі Зубко та Петра Довганя Dovhan & Zubko Piano duo. Рідко виконувані твори Станіслава Людкевича, скомпоновані для фортепіанного ансамблю. Лірика, героїзм, жартівливість музики Станіслава Людкевича у блискучому виконанні.

Галерея Органного залу в рамках фестивалю «Людкевич Fest-2023» поповниться новою виставкою портретів українських композиторів. Це буде синтез живопису, графіки, цифрового дизайну, музики та літератури. На вернісажі розгорнуться історії із життя й творчості провідних українських митців, а також авторів, чиї імена були незаслужено забуті або навмисно стерті з нашої памʼяті. 25 січня о 18:00 запрошуємо до Галереї зануритись в історію і сьогодення творців української музики. Вхід до Галереї безкоштовний.

Фестиваль відбудеться за підтримки підписників Ukrainian Live на Patreon.

За інформацією пресрелізу