Лукас Гаслер підтримає українців концертами

54

Віртуозний органіст з Австрії Лукас Гаслер дасть два сольних концерти на підтримку України та її громадян в часи війни. 10 та 11 червня у Львівському органному залі він виконає твори класиків органного мистецтва

Лукас Гаслер – молодий і вже досвідчений виконавець. Має чудову професійну освіту: навчався в Університеті музики та виконавських мистецтв Ґраца (Австрія); провів рік у Académie Supérieure de Musique de 88Strasbourg у Франції; у 2019-му закінчив навчання з управління культурою та медіа в Гамбурзькому університеті (Німеччина), отримавши ступінь магістра. Того ж року з відзнакою отримав ступінь бакалавра з органа.
Про мотивацію провести концерти у країні, яка переживає воєнне втручання, Лукас висловлюється так: «Я вважаю, що культура та музика мають бути доступні, особливо у важкі часи. Крім того, ми, музиканти, як ніхто інший, маємо говорити, що музика – надзвичайно важлива, що її потрібно підтримувати навіть під час війни. Тому для мене ніколи не стояло питання приїду я в Україну чи ні».

Музикант багато концертує і бере участь у різноманітних знакових подіях. Зокрема, виступав на церемонії відкритті Зальцбурзького фестивалю, на Тірольському фестивалі Erl, літньому органному фестивалі Святого Флоріана Брукнера, на Міжнародному органному фестивалі в Дюссельдорфі (IDO). Він провадить успішну міжнародну кар’єру, яка вже привела його до Європи та Азії, а також деяких із найбільших соборів у Сполучених Штатах.

Лукас є переможцем багатьох конкурсів: двічі на конкурсі «Prima la Musica», а 2019-го отримав Гран-прі на Міжнародному органному конкурсі у Республіці Мальта. У 2014 році він також отримав премію «Bärenreiter-Special» за інтерпретацію твору Йоганна Себастьяна Баха. Через рік на конкурсі молодих композиторів «Jugend komponiert» його Сюїта для фортепіано та скрипки увійшла до фіналу.

На концертах у Львівському органному залі 10 й 11 червня Лукас Гаслер гратиме твори Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Фелікса Мендельсона-Бартольді. Це не випадковий вибір, адже Лукас згадує про історію Львова і вплив великих митців минулого на неї. Наприклад, Моцарта, син якого довгий час жив і творив тут, у Львові, або, як тоді його називали, Лемберзі.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу