zastavka

У стінах Львівського органного залу відбувається унікальна подія: майстеркласи, публічні перформанси, відкриті лекції і незабутні концерти – цьогорічна Львівська органна резиденція

Проєкт проводиться за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Львів 2020: Фокус на культуру» та має на меті, продовжуючи легендарну львівську традицію органного мистецтва, забезпечити підтримку і промоцію виконавців на органі, відкрити нові талановиті імена, налагодити мистецький нетворкінг, творчі зв’язки.

У рамках резиденції майже два десятки активних учасників отримають унікальний і комплексний досвід: від практичних занять на органі з провідними світовими педагогами до створення власного артистичного іміджу й самопрезентації. Окрім цього, охочі матимуть нагоду відвідати змістовні лекції про юридичні аспекти в житті музиканта, будову органа, особливості догляду за цим інструментом та багато іншого.

Для проведення освітньої програми було запрошено відомих музикантів і менеджерів у сфері культури з України та світу, зокрема це Улла Крігул (Естонія) і Галина Булибенко (Україна), Міхал Шостак (Польща), Шандор Шрайнер (Україна), команда Radio Skovoroda та інші.

Головні педагоги резиденції – Улла Крігул і Галина Булибенко. Координаторка проєкту – Надія Величко. Керівники – Іван Остапович і Тарас Демко.

Упродовж семи днів (19–25 липня) гості Органного залу матимуть нагоду відвідати чотири яскравих концерти, заплановані в рамках резиденції:

21 липня одна з найвидатніших органісток Естонії Улла Крігул дивувала філігранним виконанням барокових творів і надзвичайно атмосферним звучанням сучасної музики. Артистка любить експериментувати й часто поєднує орган з електронікою. У програмі – твори Алена, Дюпре, Калейса та інших авторів.

23 липня виступить головний органіст Базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенської (Польща) Міхал Шостак. На органі він може зіграти все – від Баха до Шопена, майстерно імпровізує і пише власні твори. Родзинкою стане авторська органна симфонія на українські теми.

24 липня – довгоочікувана прем’єра! «Музика Скандинавії» від солістки Львівського органного залу Надії Величко. Неймовірне розмаїття, суворість і чистота природи немов знайшли віддзеркалення у музиці цього краю. У програмі – твори всесвітньо відомого композитора Едварда Гріга, а також Яна Сібеліуса, Стора та інших.

25 липня – гала-концерт Органної резиденції. Після тижня інтенсивних занять молоді органісти вийдуть на велику сцену та зіграють свій перший концерт з оркестром. Поряд з учасниками, разом з Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича, виступить солістка Світлана Позднишева та один із коучів резиденції Міхал Шостак.

Більш детальний розклад подій доступний на комунікаційних каналах:

Сторінка Львівської органної резиденції

– Офіційний сайт Львівського органного залу

– Instagram

– Facebook

– Telegram

За інформацією пресрелізу