Львів’ян запрошують на ІІ Фестиваль Ружицького

140

Філармонія Нижньої Сілезії запрошує львів’ян і гостей міста на ІІ Фестиваль Людомира Ружицького, який відбудеться у Львові 13–15 вересня

Відомий польський композитор ХХ століття, учасник «Молодої Польщі» – угруповання нової генерації митців, прихильників модерного мистецтва – диригент, піаніст і педагог, Людомир Ружицький (1883–1955) прожив у Львові лише чотири роки – з 1907 до 1911-го. Проте за цей короткий проміжок часу він встиг залишити яскравий слід у музичній культурі міста. Його багатогранній діяльності й творчості буде присвячений триденний фестиваль за участю польських та українських музикантів.

У 2017-му минуло 110 років із моменту приїзду Людомира Ружицького до Львова, а цьогоріч відзначається 135-ліття від дня його народження. Метою фестивалю є промоція творчості відомого польського митця в Україні, і це найкращий спосіб, аби вшанувати пам’ять про нього і сприяти тому, щоби його музика жила і дарувала радість і насолоду слухачам.

13 вересня – Оперний концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької (початок о 19 годині). У програмі – арії, ансамблі та хори з опер Станіслава Монюшка, Кароля Шимановського, Фелікса Нововейського і Людомира Ружицького.

15 вересня – Симфонічний концерт у Львівській опері о 19 годині. Звучатимуть Концертна увертюра Кароля Шимановського, Перший фортепіанний концерт Людомира Ружицького і Симфонія № 9 Людвіга ван Бетховена.

ІІ Фестиваль Людомира Ружицького у Львові відбуватиметься за підтримки Програми Міністра культури і національної спадщини «Промоції польської культури за кордоном».
Виконавці: оперні солісти з Польщі (Томаш Яньчак – тенор, Єльжбєта Качмажик-Янчак – мецо-сопрано, Каріна Скшешевська – сопрано, Каміль Пенькала – баритон), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «ДУДАРИК» і Симфонічний оркестр Нижньосілезької філармонії в Єленій Гурі.

За матеріалами прес-релізу