skoryk3

У рамках грандіозного міжнародного проекту «Рік музики Мирослава Скорика» до 80-річчя легендарного композитора Національна концертна агенція UKR Artists спільно з найкращими концертними залами України протягом 2018–2019 років проводить низку культурно-мистецьких заходів, які представляють великій аудиторії поціновувачів класичного мистецтва перлини композиторської творчості Мирослава Скорик

Рідне місто Маестро Скорика – Львів – вже у вересні розпочне тетралогію філармонійних концертів: 14 вересня імпреза «Мирослав Скорик: його учні та послідовники» представить шанувальникам акапельної музики у виконанні відомого Галицького академічного камерного хору найкращі творчі здобутки в цьому жанрі знаної композиторки, лауреата Шевченківської премії та однієї з талановитих учениць Майстра – Ганни Гаврилець. У концерті також прозвучить музика відомого львівського композитора і піаніста Олександра Козаренка, твори якого входять до репертуару провідних колективів України: оркестрів «Київська камерата» та «Віртуози Львова», Київського квартету саксофоністів, капели «Трембіта» тощо. Також у концерті пролунають твори Віктора Камінського, одного з послідовників композиторської школи Мирослава Скорика.

Галицький камерний хор

15 вересня на сцені Львівської філармонії камерний оркестр «Академія» продемонструє абсолютно нову програму «Мирослав Скорик – від класики до джазу: магічний світ транскрипцій».

У концерті прозвучать парафрази Мирослава Скорика на відомі композиції Астора П’яццолли, Джорджа Гершвіна, Фридерика Шопена, Василя Барвінського, Максима Березовського, в яких композитор органічно поєднав фольклорну милозвучність із ритмами джазу. І найголовніше, що за диригентський пульт стане сам Маестро Мирослав Скорик.

А вже наступного дня, 16 вересня відбудеться особливий концерт із неповторним галицьким музичним акцентом, який має лаконічну, але досить промовисту назву «Мирослав Скорик і музика Львова». Дійсно, сама програма відображує справжній дух міста Лева: у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» прозвучать твори п’яти знаних композиторів, творчість яких пов’язана з культурною столицею України. Це корифеї Микола Колесса та Анатолій Кос-Анатольський і сучасна ґенерація – Віктор Камінський та Олександр Козаренко. Між ними своєрідним об’єднуючим містком стала постать Мирослава Скорика, який поєднав у творчості традиції старої львівської композиторської школи і новаторство, властиве поколінню львівських митців сьогодення.

Марко Комонько

Завершиться музична тетралогія блискучим в усіх сенсах мистецьким заходом «Прем’єра – Вечір Концертів Мирослава Скорика» на сцені Львівської філармонії 19 вересня. Унікальність концерту насамперед полягає в тому, що для шанувальників творчості видатного українського композитора відбудеться львівська прем’єра абсолютно нового твору Маестро «Речитатив» для скрипки з оркестром, який зіграє знаменитий львівський скрипаль Марко Комонько. Йому, як першому виконавцю, композитор присвятив твір. Другий соліст – американський піаніст українського походження Станіслав Христенко, лауреат численних престижних конкурсів, зокрема, славнозвісного Конкурсу імені королеви Єлизавети в Брюсселі – запрошений виконати Третій фортепіанний концерт Мирослава Скорика. Символічно, що цей яскравий твір автор написав саме під час перебування у США.

У компанії із цими яскравими музикантами виступить відомий український віолончеліст Олександр Пірієв, знаний як один із найкращих інтерпретаторів музики Мирослава Скорика. Другий віолончельний концерт, котрий виконає музикант, особливий тим, що його композитор написав через 33 роки після створення Першого віолончельного концерту, відобразивши в ньому переживання щодо трагічних подій сучасної України.

Завершальним акордом вечора стане славнозвісний «Карпатський концерт», який є своєрідним символом неофольклорного стилю ХХ сторіччя в історії музики і містить елементи джазових гармоній. Таке поєднання музичних стилів створює оригінальну цілісність і концептуальність звучання.

Програму концерту виконає Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під орудою Юрія Бервецького, який, так само, як і молоді таланти-солісти, внесе до репрезентації творчості Майстра нотку новаторства.

За матеріалами прес-релізу