Львівська національна опера – до Дня Незалежності України

279

Упродовж 23–25 серпня Львівська національна опера представлятиме оперне мистецтво України одночасно на кількох знакових фестивалях в Італії та Польщі й, звичайно ж, в Україні

Львівська національна опера – єдина з усіх в Україні візьме участь в одному з наймасштабніших музичних фестивалів Європи, присвяченому творчості славетного італійського композитора Джакомо Пуччині. Це відбудеться напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня. Солісти, хор та оркестр театру під орудою музичного керівника Івана Чередніченка на запрошення Фонду фестивалю імені Джакомо Пуччині виступатимуть в Італії.

Гості з усього світу матимуть змогу насолодитися концертним виконанням опери «Богема» на березі мальовничого озера у місті Торре дель Лаго провінції Лукка на сцені амфітеатру просто неба, розрахованого на майже 4 тисячі глядачів. Саме поблизу цього місця композитор прожив 30 років і написав безсмертні твори.

Виконавці – молоді обличчя Львівської національної опери, які підкорили публіку провідних оперних театрів Франції, Австрії, Швеції та Нідерландів. Серед них – Михайло Малафій, Людмила Корсун, Петро Радейко, Маріанна Цвєтінська, Тарас Бережанський та інші.

«Львівська опера тут – перший український театр за всю історію фестивалю. З нашої подачі захід буде присвячений 150-річчю Соломії Крушельницької, на що дирекція фестивалю залюбки погодилася», – розповів Василь Вовкун, генеральний директор-художній керівник театру.

Фестиваль імені Джакомо Пуччині – одна з найочікуваніших і найпрестижніших культурних подій Італії. Заснований у 1930 році, відтоді він майже щоліта відбувається в регіоні Тоскана. Впродовж кількох тижнів на його сцені виступають найкращі театральні колективи, зокрема Ла Скали, Римської опери тощо. Цьогоріч опери Пуччині будуть преставлені з 15 липня до 27 серпня.

Дійові особи та виконавці опери: Мімі – Людмила Корсун, Рудольф – Михайло Малафій, Марсель – Петро Радейко, Мюзетта – Маріанна Цвєтінська, Коллен – Тарас Бережанський, Шоннар – Юрій Шевчук, Бенуа – Дмитро Кокотко, Альциндор – Юрій Трицецький, Парпіньйоль – Віталій Роздайгора. Хор та оркестр Львівської національної опери. Диригент – Іван Чередніченко. Хормейстер – Вадим Яценко.

Тим часом у День Незалежності України інший склад солістів, хору та симфонічного оркестру Львівської національної опери у співпраці з Галицьким академічним камерним хором (художній керівник – Василь Яциняк) візьмуть участь у ювілейному 60-му Міжнародному фестивалі імені Станіслава Монюшка. Фестиваль проводиться у місті Кудова-Здруй (Польща) та цьогоріч присвячений 150-річчю з дня смерті патрона фестивалю, одного із найвизначніших польських композиторів-романтиків Станіслава Монюшка.

Львівська національна опера представить програму кращої світової та української оперної музики під назвою «Концерт польсько-української солідарності». У програмі прозвучать арії та ансамблі, хорові й оркестрові номери з опер Миколи Лисенка, Семена Гулака-Артемовського, Юлія Мейтуса, Станіслава Монюшка, Джузеппе Верді, Джакомо Пуччині, П’єтро Масканьї. Солістами стануть Олеся Бубела, Любов Качала (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Василь Садовський, Роман Коренцвіт (тенори), Андрій Бенюк (баритон), Володимир Дутчак (бас). Диригуватиме народний артист України Мирон Юсипович. Хормейстери – Вадим Яценко, Ірина Коваль.

Наступного дня, 25 серпня, Львівська національна опера даватиме урочистий концерт з нагоди 31-річчя Незалежності України у Вроцлавському оперному театрі. У тому ж складі артисти театру представлять концерт «Найгарніші голоси Львівської опери – класика української, польської та італійської опер». Організаторами події є, зокрема, Генеральне консульство України у Вроцлаві та Вроцлавське коло об’єднання українців у Польщі.

Варто зазначити, що львівська публіка також матиме нагоду почути програму української і світової оперної класики, яка буде представлена у Польщі. На сцені Львівської національної опери ця концертна програма під назвою «Опера-гала» відбудеться 19 та 27 серпня. Початок о 18:00.

За інформацією пресрелізу