14 жовтня Львівська національна опера на знак вдячності всім, хто віддано й жертовно захищає територіальну цілісність і незалежність держави, презентуватиме виставу сучасного українського композитора Євгена Станковича, а також запрошує на виставку унікального гобелена та спеціальне погашення памʼятної марки
З 14 до 21 жовтня відвідувачі Львівської національної опери матимуть можливість оглянути цінний мистецький артефакт, суголосний подіям сучасності. Йдеться про унікальний гобелен української мисткині-килимарки Стефанії Шабатури під назвою «Прокинься, Троє! Смерть іде на тебе!» за мотивами драматичної поеми Лесі Українки «Кассандра».
Саме цей твір із пророчою назвою став одним із предметів звинувачення авторки в антирадянській націоналістичній діяльності. За вироком суду мисткиню було увʼязнено, а гобелен – знищено. Згодом, після звільнення, вона власноруч його відродила. Нині він зберігається у Львівській обласній державній адміністрації. За спільною ініціативою театру й міжнародного громадського діяча Юрія Котика у фоє відбудеться погашення памʼятної марки із зображенням гобелена. Початок о 17 годині.
А вже ввечері, о 18:00, глядачів запрошують на перегляд фолкопери-балету «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.
У виставі відтворюється унікальний український обряд на свято Івана Купала, а також розгортаються ключові історичні події боротьби українського народу. Цей вражаючий спектакль поєднує сольне та хорове виконавство, сучасну хореографію, яскраве дійство з відеопроєкцією. Виконавці феєрії – солісти Людмила Корсун і Василь Садовський, хор, балет та оркестр Львівської національної опери. Диригуватиме заслужений артист України Юрій Бервецький.
«Коли цвіте папороть» – знаковий, яскраво національний модерний твір в українській культурі, який пережив через це десятиліття забуття й заборон радянської влади. Ще в середині 1970-х Євген Станкович отримав пропозицію створити українську виставу, яка мала прозвучати, зокрема, на гастролях у Парижі. Однак прем’єру було скасовано за вказівкою з Москви.
Довгоочікувана грандіозна прем’єра феєрії в театрі вперше відбулася лише 2017 року на сцені Львівської національної опери у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. Відтоді твір – одна з візитівок не лише Львівської опери, а й українського оперного мистецтва на різних європейських театральних сайтах і стрімінговому телебаченні (Opera Vision, Dramox, MEGOGO).
За інформацією пресрелізу