pinkevichus

22 та 23 липня о 19:00 Львівський органний зал запрошує відвідати ексклюзивні концерти віртуоза з Вільнюса Відаса Пінкевічуса

Із початком повномасштабного російського вторгнення органіст одним з перших серед іноземних музикантів публічно підтримав український народ і продовжує це робити в своїй концертній діяльності по всьому світу.

Наприкінці липня литовський митець Відас Пінкевічус уперше прибуде в Україну з двома концертами, щоб висловити солідарність з українцями. Він наголошує: «Причина, з якої я приїжджаю до Львова, проста: дуже важливо підтримувати Україну в час війни. Ми – музиканти, органісти – не маємо кращого інструмента для поширення інформації, окрім як грати музику – наживо або використовуючи соцмережі. Для мене зіграти концерти в Україні – велика честь і відповідальність. Таким чином я можу показати мою практичну підтримку Україні не лише з безпечної відстані, а й приїхавши в країну, де люди потерпають від війни щодня».

Відас Пінкевічус – литовський органіст, педагог і композитор. Він є доктором Вільнюського університету й органістом церкви Святого Іоанна, де грає на найбільшому органі Литви. Як композитор Відас Пінкевічус відомий численними органними аранжуваннями, перекладеннями та оригінальними композиціями. Від початку повномасштабного вторгнення він і його дружина, органістка Ошра Мотузайте-Пінкевічене, підтримують Україну в культурному та інформаційному просторі, зокрема виступаючи з публічними закликами допомагати Україні в країнах Західної Європи і США. Крім цього, Відас Пінкевічус присвятив нашій країні та українським органістам кілька власних творів.

Програма концерту – потужна і надихаюча. Зокрема, в Органному залі ми почуємо його Варіації на тему Гімну України, а також «Молитву за Україну» Миколи Лисенка поряд із творами інших європейських композиторів. «Програма, яку я підготував для виступу в Україні – особлива. Я сподіваюсь, вона подарує відчуття радості, захвату та внутрішнього споглядання. Я привезу твори з моєї рідної Литви, а також зіграю українську музику та відому європейську класику», – анонсує митець.

Концерти відбудуться за підтримки Почесного консульства Литовської Республіки у Львові.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу