manon lesko_naz opera

У Національній опері України поновлюють виставу «Манон Лєско» Джакомо Пуччіні. На прем’єрі 28 вересня у головній партії виступить Людмила Монастирська

Натхнений романом абата Прево «Історія кавалера де Гріє і Манон Лєско», Джакомо Пуччіні створив однойменну оперу про пристрасть, насолоду та докори сумління, яка стала його першим творчим тріумфом. На прем’єрі опери в Туріні 1893 року (головну партію Манон виконувала Чезіра Феррані, диригент Алессандро Поме) автор виходив на сцену чи не тридцять разів! У газетах писали, що Джакомо Пуччіні – найобдарованіший з молодих італійських композиторів. Пуччіні дуже пишався «Манон Лєско». Це була його «перша любов» – єдина опера, яка з легкістю досягла успіху. До кінця життя він вважав «Манон Лєско» своєю улюбленою дитиною.

Щодо прем’єри опери на київській сцені, то вона відбулася лише у 2009 році. Здійснив постановку італійський режисер Італо Нунціата. Нині виставу поновлено, а головну партію виконає Людмила Монастирська.

Партія Манон нова в репертуарі Людмили. Вперше вона її виконала у червні цього року на сцені Gran Teatre del Liceu в Барселоні, а також у рамках програми святкування 400-річчя Пласа-Майор – центральній площі іспанської столиці. Постановку здійснив відомий італійський режисер Давиде Ліверморе (Davide Livermore). Про нову роль і виступ у Барселоні Людмила Монастирська розповідає: «Це не перша моя робота з Давиде – чотири роки тому я була запрошена на роль Леонори в опері «Сила долі» Джузеппе Верді. Цього режисера завжди відрізняв досить нестандартний підхід до постановки. Він майстер дрібних деталей: для нього немає незначних ролей, кожен штрих в русі або в костюмі будь-якого артиста для нього неймовірно важливі. Але, водночас, для нього вокал – домінанта, і від співаків він вимагає майстерності драматичного актора. А партнером в цій постановці у мене був прекрасний американський тенор  Грегорі Кунде (Gregory Kunde). Барселона прийняла мене прекрасно, і я з нетерпінням чекаю можливості тепер показати на рідній сцені в Національній опері України нову роль, на сьогодні – одну з найулюбленіших!»

У цьогорічному поновленні беруть участь: диригент – Алла Кульбаба, режисер – Валентина Река, хормейстер – Богдан Пліш, сценограф – Марія Левитська; художник костюмів – Наталія Кучеря; балетмейстер – Віктор Яременко.

У головних партіях: Людмила Монастирська (Манон Лєско), Андрій Романенко (Шевальє Рене де Гріє, студент), Михайло Кірішев (Лєско, сержант королівської гвардії), Богдан Тарас (Геронт де Равуар, державний скарбник), Сергій Пащук (Едмонд, студент) та ін.

За матеріалами прес-релізу