open_call_composer_OK-01

Під час візиту до Нью-Йорка у вересні перша леді України Олена Зеленська провела зустріч із генеральним менеджером Метрополітен-опера Пітером Гелбом

Результатом спілкування стало втілення ідей подальшого залучення українських митців до сучасних світових процесів. За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики й Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти, а також за сприяння та підтримки першої леді Олени Зеленської Метрополітен-опера замовить написання опери сучасному українському композитору. Театр створить усі умови для успішної реалізації цього проєкту.

Це стане ще одним виявом солідарності театру з українським народом. Промоція української сучасної музики через замовлення творів і перспективу подальшої їхньої постановки на сцені Метрополітен-опера є можливістю донести світові українські наративи та познайомити аудиторію з роботою наших митців.

«Зустріч із Пітером Гелбом і його дружиною Кері-Лінн Вілсон, яка започаткувала та диригує Ukrainian Freedom Orchestra, була надзвичайно натхненною, адже творче подружжя активно підтримує українську музичну культуру. Тож коли з’явилася ідея щодо спільного проєкту з нашими композиторами, радо відгукнулися. Дуже вдячна за цю підтримку й унікальну можливість – адже українські виконавці зі сцени Метрополітен-опери вже звучали, а от голос України як повноцінної опери, створеної у синергії із цим потужним театром, зазвучить уперше», – прокоментувала Олена Зеленська.

Уже через місяць після зустрічі розпочалася практична реалізація домовленостей під патронатом Першої леді Олени Зеленської.

Керівництво провідного театру США від початку повномасштабного вторгнення зайняло однозначну позицію на підтримку України, присвятивши весь театральний сезон мужності українського народу. Зокрема, влаштовували благодійні концерти та приймали у себе українських виконавців. Саме тоді й розпочалася активна взаємодія МетОпери з Постійним представництвом України при ООН.

Театр проведе відбір серед українських композиторів. Після фіналізації учасників надасть фінансову підтримку команді композитора й лібретиста на створення клавіру. Метрополітен-опера також забезпечить проведення майстер-класу зі співаками, коли твір буде готовий, та його виконання.

«Після обговорення з пані Зеленською та Міністерством культури України Метрополітен із задоволенням розгляне кандидатури талановитих українських композиторів для написання опери на замовлення. Ми раді допомогти привернути увагу до яскравої культурної творчості української композиторської спільноти, особливо зараз, коли Україна героїчно захищає свою культурну спадщину», – відзначив Пітер Гелб.

Театр покриє витрати на проїзд і проживання творчої команди (композитор і лібретист) у Нью-Йорку для організаційних зустрічей, а також відвідування семінару, який зазвичай триває протягом двох тижнів, у репетиторії @Metropolitan або @Lincoln Center.
Театр буде консультувати й працювати з композитором і лібретистом протягом усього творчого процесу, який триватиме 1-2 роки, необхідні для написання твору. Після майстер-класу зі співаками та виконання твору вокалістами під фортепіано театр прийме рішення щодо доцільності подальшої розробки для сценічного втілення на сцені Метрополітен-опера або театру Лінкольн-центру. В разі позитивної ухвали театр запропонує фінансову угоду на повне замовлення, включно із завершенням оркестрової партитури.

«Надаючи всі разом таку можливість українським композиторам, ми лише створюємо достатні умови та “акустику” для того, щоб голос української музики лунав на світовій сцені. Це чудова можливість для наших артистів проявити себе та показати красу, багатогранність і неповторність сучасної української музики», – прокоментувала Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України.
Тож, для забезпечення попереднього етапу відбору Держмистецтв оголошує open call для українських композиторів для опрацювання та передачі поданих заявок на розгляд театру. Подати заявку можуть усі митці без винятку, які працюють у різних стилях і напрямках.

Для цього потрібно:

● заповнити заявку;

● надіслати приклади своїх творів (записи виконання і партитури вокальних та інструментальних творів), не більше 5-ти загалом;

● прикріпити до форми своє творче CV і мотиваційний лист, написані англійською мовою.

Зверніть увагу, що немає жодних обмежень щодо стилістичних рішень і технік композиції, у яких написані твори.

Заявки можуть надсилатися індивідуально або творчими групами з максимум 2-х композиторів.

Після отримання заявок Держмистецтв надасть зібрану інформацію Метрополітен-опера для обрання композитора, якому буде замовлено оперний твір.

Дедлайн подачі заявки – 20 листопада 2022 року.

Подавати заявку потрібно за формою: https://bit.ly/3zyCz8v

Не пропустіть нагоду проявити себе й стати першим українським композитором, чий твір може бути поставлено на сцені Метрополітен-опера!

За інформацією пресрелізу