moysey

У середу, 27 січня, на сцені Національної опери України шанувальники музичного театру побачать оперу «Мойсей» видатного композитора сучасності Мирослава Скорика за однойменною поемою Івана Франка

Твір був створений на замовлення Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької 2000 року за благословенням Папи Римського Івана Павла ІІ на лібрето Богдана Стельмаха й самого композитора.

У Києві опера побачила світло рампи в сезоні 2005/2006 років на вшанування 150-річчя від дня народження геніального українського поета і громадського діяча. Диригент-постановник – Іван Гамкало, режисер – Анатолій Солов’яненко, сценограф – Марія Левитська, балетмейстер – Аніко Рехвіашвілі. Вітоді вистава — у репертуарі театру.

Мирослав Скорик
Мирослав Скорик

«…глибоко філософська, масштабна опера Мирослава Скорика, сповнена національних народнопісенних інтонацій, пройнята пафосом боротьби за свободу і незалежність, співзвучна нашому сьогоденню», – читаємо у монографії видатного театрознавця Юрія Станішевського, присвяченій Національній опері України (Т. 2. – К., 2013. – С. 122). І з цим не можна не погодитися.

Образ Мойсея, вождя єврейського народу, який водив послідовників 40 років пустелею, аби народилося покоління насправді вільних людей, завжди приваблював митців, знайшовши яскраве втілення у літературі, музиці, образотворчому мистецтві тощо. Кожний народ мріяв про свого Мойсея – провідника, який урятує, виведе на правильний шлях, надихне на краще життя.

27 січня партії виконуватимуть: Мойсей – Богдан Тарас; Поет – Дмитро Грішин; Авірон – Ігор Мокренко; Датан – Петро Приймак; Азазель – Андрій Романенко; Йохаведда – Алла Позняк; Лія – Наталя Николаїшин; Єгошуа – Дмитро Кузьмін; Симеон – Михайло Кірішев. Це – одні з найсильніших вокалістів Національної опери. Тож на меломанів чекає незабутній вечір!

Підготувала Ольга ГОЛИНСЬКА