muzyka-molodyh

У перший день квітня у Львівському органному залі відбудеться концерт, де звучатиме музика на вістрі часу: твори, написані композиторами-студентами у період повномасштабної російсько-української війни

«Музика молодих львівських композиторів. Ukrainian Live» – масштабний проєкт Львівського органного залу спільно з Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка в рамках стратегії промоції української музики Ukrainian Live.
Ця музика – відображення сьогодення й тимчасова втеча у паралельну реальність, хроніка війни, яка переплелася зі спогадами щодо мирного життя і мріями про перемогу.

Кураторка проєкту – відома львівська композиторка, лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдана Фроляк. Вона зазначає, що такі активності є надзвичайно важливими для молодих композиторів, адже продовжують багаторічну традицію студентських концертів, котра була перервана.

«Концерти студентів-композиторів були дуже важливими для молодих митців, адже так вони могли почути наживо свої твори. Я вважаю, що нинішні студенти позбавлені цього. Велика проблема, як на мене, – те, що молоді композитори працюють у комп’ютерних музичних редакторах і орієнтуються саме на комп’ютерне звучання музики. Їм здається, що це еталон. Але насправді твір, виконаний на живих інструментах, звучить зовсім не так», – зазначила Богдана Олексіївна.

Яскраві зразки сучасної камерної музики презентують студенти академії: Микита Бескоровайний, Анатолій Бондаренко, Дмитро Горбачов, Анна Гуріна, Михайло Максимчук, Ігнатій Мойсеїв, Ксеня Стеценко, Мар’ян Філь, Аліса Формазюк, Анастасія Сисенко.

Молодих авторів скеровують і консультують досвідчені майстри, викладачі музичної академії Богдана Фроляк, Віктор Камінський та Остап Мануляк.

Виконавцями також будуть студенти й педагоги академії, а це – понад двадцять музикантів. Слухачі почують твори для різних інструментальних складів.

Живе звучання творів композитора конче необхідне для нього, – впевнений директор Львівського органного залу Іван Остапович. «Існує тріада: автор – виконавець – публіка. Якщо одна ланка цього ланцюга випадає, твір не існує повноцінно. Музика має звучати постійно і систематично, у всій своїй різноманітності».

Усього в проєкті задіяно понад півсотні людей – композитори, музиканти, куратори й команда Органного залу. За підсумками акції будуть здійснені якісні записи творів, що стануть в нагоді молодим композиторам для старту кар‘єри і презентуватимуть публіці останні тенденції в українській академічній музиці.

Це вже третя імпреза із серії «Музика молодих композиторів», організована Львівським органним залом. Проєкт покликаний дати можливість молодим музикантам заявити про себе, втілити ідеї через композиторську творчість і водночас популяризувати професійну українську музику.

Перший концерт відбувся під час карантину в 2021 році онлайн, а мережа поповнилася якісними записами творів львівських композиторів. У 2022-му Органний зал презентував музику молодих харківських композиторів спільно з Харківським національним університетом мистецтв імені Івана Котляревського.

Концерт 1 квітня 2023 року – це виконання наживо творів студентів Львівської національної музичної академії. Органний зал запрошує львівʼян стати свідками народження зразків сучасної української музики!

У разі оголошення повітряної тривоги захід буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За матеріалами пресрелізу