Орган, оркестр, і не тільки: Львівський органний запрошує на концерти у квітні

46

У Львівському органному залі у квітні пройде 43 концерти! Про найцікавіші читайте нижче

28 квітня, в рамках проєкту Ukrainian Live, відбудеться друга подія з циклу симфонічних імпрез, під час яких протягом року виконуватиметься рідкісна музика з полиць львівських архівів.

Історичний концерт «Вербицький. “Підгіряни”» – унікальна подія. Автор музики Національного Гімну України написав музичний супровід до понад 20-ти вистав. Друге життя твору сьогодні дало оркестрування Володимира Богатирьова, створене спеціально на замовлення Львівського органного залу. Почуймо легендарний твір у виконанні Луганського симфонічного оркестру та чоловічого хору «Гомін» під дириґуванням Івана Остаповича.

Упродовж великодніх вихідних 16 й 17 квітня в Органному залі заплановано сім органних концертів. У неділю о 14:00 органіст із Києва Володимир Кошуба подарує віртуозну гру. Львівські органістки Світлана Позднишева та Ольга Стрілецька цими ж днями виконають спеціальні великодні програми. Також запрошуємо послухати музику Баха та Вівальді на органі в інтерпретації Олени Мацелюх.

1 квітня на слухачів Органного чекає найсучасніша, найактуальніша та найсвіжіша музика в одному концерті – і це не жарт! У рамках проєкту Ukrainian Live спільно з Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка почуємо концерт «Музика молодих львівських композиторів. Ukrainian Live». Кураторка проєкту – Богдана Фроляк.

Соліст Національної філармонії України та один із найкращих класичних гітаристів України Андрій Остапенко зачарує віртуозним володінням прекрасного й темпераментного інструмента на концерті 9 квітня. Запрошуємо згадати щось «своє» під звуки «Іспанської гітари».

6 та 7 квітня о 22:00 Львівський органний зал запрошує на особливий концерт «Бах при свічках», що відбудеться тоді, коли ніч огорне місто. Музиці великого композитора Йоганна Себастьяна Баха дуже пасує подібна атмосфера таємничості й загадковості, яку створює полумʼя свічок. Приблизно так було за часів, коли жив і творив сам автор. А майстерна гра органістки Олени Мацелюх ще більше занурить нас у цю загадковість.

Меланхолія – почуття, відоме кожному. Проте приходить воно зазвичай восени. А як щодо весняної меланхолії? 21 квітня оркестр Луганської обласної філармонії під батутою Івана Остаповича запрошує помріяти й пережити це з програмою «Меланхолія. Симфонічний концерт». Лунатиме витончено прекрасна музика Яна Сібеліуса та Франка Бріджа.

Органістки Світлана Позднишева й Ольга Стрілецька створили фантастичну програму для маленьких слухачів і їхніх батьків. Сімейний органний концерт «Карнавал тварин» – найкращий спосіб познайомити малечу з класикою. А ще – унікальна можливість побачити, як грають на органі в чотири руки і ноги!

Фінальним акордом місяця стане концерт 30 квітня «Європейська органна класика» у виконанні солістки Чернівецької обласної філармонії Світлани Бардаус. До нової програми органістки увійшли твори європейських композиторів, які здатні продемонструвати всю красу та багатогранність львівського органа.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу