muzsalon

Команда філармонії запрошує публіку на прем`єру серії музичних концертів-бесід, лекцій і… медитацій із провідними українськими композиторами та виконавцями – «Музичний салон 2.0»

Презентуючи проєкт, музична керівниця і диригентка Національної філармонії України Наталія Стець констатує: «Ми всі звикли більше до штучної комунікації, та все ж прагнемо живого спілкування».

Відкриє проєкт, 29 лютого програма з назвою «Шлях до мелодії».

Отже, місце пошуку: партитури певного київського композитора, де її нібито востаннє бачили або чули. Але це не точно!

Місце зустрічі: найкрасивіше бомбосховище Києва – Музичний салон Національної філармонії України.

Пошуки, що логічно, розпочнуться з літери «А»: на рандеву з’явиться композитор, віолончеліст, майстер дописів у Facebook, затятий грибник і винахідник оригінальних назв для симфоній Гайдна – Золтан Алмаші!

Згідно з досьє: це учень Євгена Станковича, автор понад 70 творів, серед яких інструментальні камерні та симфонічні опуси. Його мистецький стиль – синтез традиційного і новаторського, неоромантичних тенденцій з сучасними засобами композиційного письма. (Певно, десь там точно причаїлася ця мелодія.)

Пані слідча та ініціаторка даної епопеї – Наталка Стець цим засіданням відкриє серію. Адже вона доволі аргументовано підозрює, що цікавою є не тільки творчість, а й унікальна особистість кожного митця. А при очному спілкуванні в атмосфері Музичного салону можна дізнатися про потаємні творчі секрети, рецепти успішно написаних тактів і ключі від натхнення. На порядку вечірньому – твори для віолончелі соло та інших звукових об’єктів.

Анонсуються також і наступні програми.

8 березня – «А я без вірші не улежу…», яка представить Володимира Войта і харківську бандуру. У програмі звучатимуть твори Сильвестрова, Коломійця, Шуха, Китастого, Войта.

16 березня – «Time… and again / Trident string trio» у складі Кирила Бондаря (скрипка), Валентини Буграк (альт) і Артема Замкова (віолончель). Музиканти зіграють твори Золтана Алмаші, Євгена Станковича, Кшиштофа Пендерецького, Гії Канчелі.

30 березня – «Тремтлива музика / Trembling Music» за участю Ігоря Саєнка, (кнопковий акордеон) і Дениса Кашуби (фортепіано). Лунатимуть твори Ґласса, Канчелі, Полевої, Шалигіна, Макконена і Саєнка.

Режисерка проєкту – Марина Рижова, відома за постановками камерних опер сучасних українських композиторів.

З повагою,

керівниця комунікаційного відділу Національної філармонії України Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА