kolomyia-u-lvovi

Зараз нерідко говорять про те, що наша країна, її історія, мистецькі традиції – важлива і невід’ємна складова європейської культури. Те, що дізнаємося зараз про себе після десятиліть замовчування чи заперечення, часто дивує нас самих. 19 червня у Львові відбувся чудовий концерт коломийського мистецького десанту під назвою «Музика європейської країни»

Задум програми належить сестрам. Одна – очільниця класу фортепіано коломийської дитячої музичної школи № 1 імені Анатоля Кос-Анатольського Наталія Симчич, яка привезла до Львова двох талановитих учениць-п’ятикласниць із цікавими й далеко не дитячими програмами. Друга – викладачка Львівського музичного фахового коледжу імені Станіслава Людкевича Галина Курилич. Вона віддавна виношувала ідею концерту з творів українських митців різних епох на основі народнопісенного тематизму, а також готувала до сценічного виконання один із віртуозних, рідко виконуваних творів Станіслава Людкевича – «Баркаролу» сі мінор.

Концертну програму гостинно прийняла в себе хорова школа «Дударик» у храмі св. Лазаря – прекрасному акустичному приміщенні з тембрально багатим концертним роялем. І хоча час для концерту був не надто вигідний (середина дня понеділка, коли музичні школи вже на канікулах, а в коледжі – розпал іспитової сесії), зала храму була заповнена небайдужими слухачами.

Юні піаністки з Коломиї (Тетяна Курчій, Ангеліна Тимчишин) і львівська викладачка сплели справді мистецький вінок із цікавих фортепіанних композицій. У ньому поєдналися імена Йоганна Себастьяна Баха (чий учень Йоганн Філіпп Кірнбергер 10 років працював у Львові й Галичині), українських музикантів ХХ століття – директорів Вищого музичного інституту у Львові Василя Барвінського та Станіслава Людкевича, патрона коломийської школи Анатоля Кос-Анатольського, композитора-модерніста Антона Рудницького, а також наших сучасників – уродженки Видинева (Снятинський район Івано-Франківської області) Ганни Гаврилець, харків’янина Сергія Юшкевича, львів’янки Анни Школьнікової.

До кожного твору підводила невеличка історія-інформація, кожна композиція розкривала для слухачів багатство нашої музичної традиції. Дорогим подарунком для аудиторії і виконавців стала присутність Надії Кос – берегині творчого доробку Анатоля Кос-Анатольського, натхненниці коломийського музичного фестивалю його імені.

Прагнення концертантів були щедро нагороджені оплесками, квітами і добрими словами, а найголовніше – щирим захопленням красою і майстерністю творів українських митців. Гості від’їжджали додому натхненними і з мріями про нові творчі проєкти.

Із радістю чекатимемо нових зустрічей!

Роксоляна ГАВАЛЮК