Максим Шадько: перший концерт як соліста Національної філармонії

146

27 червня о 17:00 у Музичному салоні Колонного залу імені Миколи Лисенка відбудеться перший сольний концерт Максима Шадька у статусі соліста НФУ

У програмі – музика Баха, Бетховена, Шумана, що вигідно продемонструє виконавську майстерність піаніста: від високого бароко та класицизму до віртуозного романтизму. «Піаністу в сучасній музиці потрібне підґрунтя, а саме – класика. Час від часу варто оновлювати слуховий досвід і технічну підготовку», – говорить Максим Шадько.

Музикант народився 1993 року у Харкові. Навчався у Харківській спеціалізованій музичній школі, Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського, де у 2022 році отримав науковий ступінь доктора філософії з музичного мистецтва.

Максим Шадько – лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Серед них – Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва (2004, Україна, ІІ премія), Міжнародний конкурс Night in Madrid (2014, Іспанія, І премія), Міжнародний конкурс пам’яті Бориса Лятошинського (2014, Франція, спеціальний приз), Перший відкритий конкурс «Харківські асамблеї» (2016, Україна, І премія), Київський міжнародний фортепіанний конкурс (2018, Україна, ІІ премія), Фортепіанний конкурс Franz Liszt Center (2021, Іспанія, ІІ премія).

У 2013–2014 роках музикант був співорганізатором Міжнародного фестивалю для молодих композиторів і виконавців «Дні нової музики у Харкові / Days of new music in Kharkiv». Від 2018-го отримує грантову підтримку від VERE MUSIC FUND.

Максим Шадько не раз виступав як соліст із Національним симфонічним оркестром України, Харківським філармонійним оркестром, Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії, Молодіжним симфонічним оркестром «Слобожанський».

Із 2023-го піаніст є солістом Національної філармонії України. Він постійно бере участь у майстер-класах професорів Дмитра Алексєєва, Павла Гілілова, Сергія Едельмана, Вольфганга Манца, Джуліано Мацоканте, Льва Наточенного, Мілани Чернявської, а також у майстер-класах Музичної академії Фридерика Шопена. У 2020 році був відібраний особисто маестро Мюрреєм Пераю до участі у його майстер-класі, який організувало авторитетне музичне видавництво G. Henle до 250-річчя від дня народження Людвіга ван Бетховена.

Програма: Йоганн Себастьян Бах – Ферруччо Бузоні. Хоральна прелюдія «Wachet auf, ruft uns die stimme», BWV 645; Людвіг ван Бетховен. Соната ля мажор, ор. 101; Роберт Шуман. «Крейслеріана», ор. 16.

#філармоніянескорених

#відкритафілармонія