muzyka u lvovi

Відсьогодні й упродовж двох тижнів у місті Лева триватиме Міжнародний україно-польський фестиваль «Музика в старому Львові», що є дружнім проектом двох міст-побратимів – Львова і Кракова.

 Цей другий за ліком для львів’ян і ювілейний сороковий для Кракова музичний форум пройде під гаслом «Музика при свічках». За задумом організаторів свічка як символ правди, мудрості і духовності створить єдиний духовний міст між містами, що мають спільну історію та культуру. Тому невипадково концерт закриття фестивалю, що відбудеться 30 серпня, пройде на терасі Львівської свічкової мануфактури.

Протягом двох тижнів на різноманітних концертних майданчиках, серед яких старовинні прощі і храми міста, перед львів’янами і гостями міста виступатимуть музиканти із Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницька, Маріуполя, Львова та Кракова.

На слухачів чекає розмаїта концертна програма. Однією з родзинок фестивалю стане концерт-відкриття, присвячений 330-річчю від дня народження трьох геніїв епохи бароко – Йоганна Себастьяна Баха, Ґеорґа Фрідріха Ґенделя і Доменіко Скарлатті. У виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та солістів Наталії Свириденко (клавесин, керівник проекту), Оксани Пертикової (сопрано), Олександри Нікіфорової (сопрано), Юлії Успенської (мецо-сопрано), Віктор Тетері (тенор), Владислава Федорова (баритон), Євгена Васюкова (бас) зокрема прозвучить «Кавова кантата» Баха. А вже завтра «Віртуози Львова» презентують програму з циклу «Музична історія Львова», до якої увійшли твори Франца і Карла Допплерів.virtuozy

Безперечно зацікавить меломанів імпреза з циклу «Музика при свічках» за участю Юлії Чампели (скрипка) і Ярослава Гамаля (гітара), яка відбудеться 16 серпня на підтримку реставрації готичного костелу у Чернівцях, а також концерт 23 серпня під назвою «Три Моцарти», де твори віденського генія озвучать Надія Єременко (сопрано), Маріанна Лаба (сопрано), Оксана Потапова (скрипка) та камерний оркестр «Віртуози Львова» (диригент – Сергій Бурко).

Своєрідним відгомоном сучасного політичного буревію стануть два концерти всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», що відбудуться 29 і 30 серпня. У них візьмуть участь Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (художній керівник та головний диригент – Василь Крячок) та львівські скрипалі Лідія й Остап Шутко.

Польську складову мистецького діалогу фестивалю презентуватимуть краківський квінтет духових інструментів, що виступатиме 16 серпня у Трапезній Домініканського собору, клавесиністка Ельжбета Стефанська, яка гратиме 23 серпня у Музеї Іоанна Ґеорґа Пінзеля та дует у складі Кшиштофа Катана (скрипка) і Елігіуша Скочиляса (фортепіано), що виступить 30 серпня у великій залі Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Тож запрошуємо львів’ян і гостей міста зануритися у музику старого Львова.

 За інформацією прес-реліза

На фото: Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”