Музика відродження в Одеській опері

72

Одеська національна опера презентує цикл авторських програм «Нова музика України» за участю сучасних українських композиторів, солістів опери та балету, артистів хору, оркестру театру

Проєкт «Нова музика України», який 2 червня розпочинає Одеська національна опера, зараз має надважливе значення задля промоції України як Держави зі своїм особливим, неповторним національним культурним кодом. Світ повинен почути голос сучасної української музики – Музики Відродження, бо саме вона спроможна швидко реагувати на виклики часу та якнайкраще «транслювати» ті культурні сенси, котрими зараз живе суспільство в Україні, де триває війна. Сценічний простір Одеської опери: велика зала театру та арт-простір «Бельетаж-імпреза» стануть майданчиками для актуального діалогу про сьогодення мовою музики.

Надія Бабіч, генеральна директорка – художня керівниця театру: «Нова музика України» – це ексклюзивний, актуальний, затребуваний часом проєкт театру, мета якого – знайомство з творами сучасних українських композиторів. Проєкт передбачає унікальну форму презентації творчості українських митців, яка, я сподіваюсь, знайде відгук і зацікавленість у наших сучасників. Впевнена, що цей проєкт дасть потужний імпульс для подальшої реалізації масштабних мистецьких подій на сцені театру, які концентрують увагу на досягненнях вітчизняних митців».

Проєкт складається із низки концертних програм, в тому числі й монографічних концертів – зустрічей з українськими композиторами, нашими сучасниками у форматі «глядач на сцені». Театр надає рідкісну можливість бути задіяними у процесі створення музичного дійства засобами імерсивності та інтерактиву, безпосереднього спілкування з авторами програми.

Мета проєкту

– презентація творчості (оперної, балетної, симфонічної, камерно-інструментальної, камерно-вокальної) сучасних українських композиторів і популяризація національного творчого продукту у форматі концертних програм з елементами вистави (театральне освітлення, відеопроєкції, художне слово);

– підтримка й промоція актуальних творчих надбань у сфері сучасної української музики з використанням інтерактивних та імерсивних засобів комунікації з глядачами;

– залучення студентської аудиторії закладів музичної освіти (присутність на репетиціях, спілкування з композитором тощо) задля реалізації освітнього напрямку заходу.

Не випадково проєкт «Нова музика України» відкривається моновиставою за творами Олександра Родіна. Адже саме Родін став автором музики масштабної акції театру – сучасної версії опери «Катерина» за поемою Тараса Шевченка, яка побачила світ минулого року і стала новим осмисленням класики, нашою мистецькою відповіддю війні.

Олександр Родін – композитор, який наслідує усталені канони сучасної української академічної музики, поєднуючи їх із модерним музичним словником ХХІ століття. Для його новаторської музики характерні поліфонія думок і почуттів, яку втілюватиме на сцені оркестр театру під орудою Володимира Врублевського, солісти опери та хор (головний хормейстер – Валерій Регрут).

Тож, 2 червня о 17.00 очікуємо вас на прем’єрному показі! Долучайтеся до промоції творчих надбань сучасної української музики, яка має наш, неповторний культурний код!

За матеріалами пресрелізу