Нарешті Гендель: опера «Ацис і Галатея» від Open Opera Ukraine

1344

Нарешті українські меломани отримають можливість побачити вітчизняну постановку опери Ґеорґа Фрідріха Генделя «Ацис і Галатея» в Україні. Довгоочікувана прем’єра, яка стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду, відбудеться 12 і 13 жовтня у Національній музичній академії України імені П.I.Чайковського

«Ацис і Галатея» («Acis and Galatea», HWV 49) – перша англійська опера Генделя, написана у 1718 році на текст Джона Гея за мотивами одного з віршів «Метаморфоз» Овідія. Вперше була зіграна у маєтку Джеймса Брайджеса, герцога Чандоського. Далі зазнала численних авторських редакцій, серед яких є й італомовні. Постановка Open Opera Ukraine опирається на первісний авторський варіант.

Ідея авторів проекту – наблизити оперний жанр та історію про Ациса і Галатею до сучасного глядача. Тому пасторальний античний сюжет, в якому є сильні пристрасті, тонка іронія, мотив смерті та її прийняття, у версії Open Opera Ukraine перетворюється на дослідження психології людських стосунків: «Це – життєва історія, яку сучасний глядач може приміряти на себе».

Подія транслюватиметься онлайн на за посиланням https://youtu.be/ETS9AcvDTKw, тож її побачать меломани з усієї України та світу.

Задля реалізації проекту Open Opera Ukraine зібрала команду постановників, кожен з яких є успішним та затребуваним фахівцем, визнаним у своїй галузі. Диригент-постановник опери – Йорґ Халубек (Jörg Halubek) – німецький диригент, органіст і клавесиніст, професор Штутґартської музичної вищої школи, засновник та керівник оркестру «il Gusto Barocco». На його рахунку – постановки опер Монтеверді, Генделя, Глюка, Моцарта, новознайдених оперних творів німецьких та італійських композиторів бароко, сценічні версії пасіонів та кантат Й.С.Баха, співпраця з режисерами Каліксто Бієто, Гаррі Купфером.

Сценічне втілення узяла на себе Тамара Трунова – одна з провідних українських режисерок, головна режисерка Київського театру драми та комедії на лівому березі Дніпра. Її постановки завжди стають резонансними подіями українського театрального життя. Як, зокрема, і здійснена у співпраці з Open Opera Ukraine постановка опери «Дідона та Еней» Генрі Перселла: 2018 року вона перемогла у Всеукраїнському фестивалі-премії GRA в номінації «Кращий музичний спектакль у жанрі опера / оперета / мюзикл».

Костюми для вистави створили Finch – дизайнерський дует Катерини Бякової та Максима Голуба. Марка дизайнерського одягу Finch за версією Vogue Ukraine була визнана кращим молодим українським брендом 2015 року. Між людиною у залі та артистом на сцені не має бути жодних бар’єрів – «що на собі, те й в опері».

Художник-сценограф Олеся Головач відома завдяки яскравим та різноплановим роботам в українському театрі, створеним у співпраці з режисерами Ростиславом Держипільським, Максимом Голенком, Стасом Жирковим та іншими.

Пластичне рішення належить Павлові Івлюшкіну – мультижанровому хореографу, котрий працює у театрі, втілює проект з танцювальної терапії, створює хореографію у шоу-програмах, ставить мюзикли.

Солісти «Ациса і Галатеї» – талановиті й перспективні українські виконавці, які вже встигли заявити про себе на міжнародних вокальних конкурсах та у проектах барокової музики, пройшли майстер-класи з барокового вокалу.

Ацис – Сергій Колесник (12 жовтня)/ Леонардо Кортеллацці (13 жовтня)
Галатея – Інна Гусєва / Катерина Левицька
Деймон – Анна Твердова / Дар’я Новіцька
Поліфем – Ігор Воронка / Євген Рахманін

В оркестрі та хорі Open Opera Ukraine задіяні найкращі професійні музиканти з усієї України, які грають на копіях історичних інструментів.

На другому прем’єрному показі 13 жовтня партію Ациса виконає італійський тенор Леонардо Кортеллацці (Leonardo Cortellazzi) в рамках подій фестивалю «Italia Festival Barocco» за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні.

Проект реалізується також за підтримки програми Culture Bridges, Національної спілки театральних діячів України, ГО «Академія давньої музики Леополіс» (м.Львів).

За матеріалами прес-релізу

Фото – Костянтин Гомон