Наталія Ізмайлова та її епоха арфи

361

Сьогодні, 6 листопада, Асоціація арфістів України та Національний ансамбль солістів «Київська камерата» запрошують на концерт «Об’єднані епохою», присвячений 75-річчю Наталії Ізмайлової

 У сучасному українському арфовому виконавстві нині важко знайти постать такої виняткової ваги і значущості ніж Наталія Ізмайлова. Вона – музикант, педагог, музично-громадський діяч, один із фундаторів української виконавської арфової школи.

Представниця виконавської школи легендарного Альберта Цабеля, Наталія Ізмайлова концентрує своєю постаттю українське арфове мистецтво останньої третини ХХ – початку ХІХ століть. Про це красномовно свідчать не лише звання народної артистки України, багаторічна (від 1966 року) робота у провідному українському симфонічному колективі – Державному симфонічному оркестрі Української РСР (нині – Національному заслуженому академічному симфонічному оркестрі України), а й доручена їй колегами-арфістами місія голови Асоціації арфістів України (від 2010 року).

Вона належить до числа тих небагатьох виконавців, які однаково віртуозно і вдумливо виконують твори як у супроводі симфонічного оркестру, так і камерного ансамблю. Різновекторною є й інтонаційно-стилістична амплітуда, виконуваних арфісткою творів: від класико-романтичної традиції (арфові концерти Вольфганга Амадея Моцарта, Анатолія Кос-Анатольського, Рейнгольда Глієра) до найсучасніших композицій українських і зарубіжних авторів.

У творчому портфелі Наталії Ізмайлової – численні фондові записи, серед яких, поруч із арфовою класикою, записи опусів українських композиторів, спеціально створених на замовлення іменитої виконавиці. Мова – про Концерт для арфи, клавесина і камерного оркестру Юрія Іщенка (1986 р.) і Концерт для арфи та камерного оркестру Геннадія Ляшенка (1987 р.).

Проте, попри виконавський універсалізм Наталії Ізмайлової, у ювілейному концерті все ж звучатимуть композиції, що у музикантського загалу асоціюються з кришталево-божественним і академічно-аристократичним звучанням арфи. Саме епоха об’єднає в імпрезі представників українського арфового виконавства різних поколінь. afisha2

У концерті візьмуть участь:
солісти НЗАСОУ
Валерія Тихонова (арфа),
Максим Бакєєв (альт),
Тетяна Мястковська (віолончель)
солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата»
Ярослава Некляєва (арфа),
Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (художній керівник і головний диригент Валерій Матюхін).

У концерті прозвучать:
Моріс Равель. «Інтродукція та алегро»
Арнольд Бакс. Фантазія-соната для арфи й альта
Франц Шуберт. «Ave, Maria!»
Олександр Глазунов. «Іспанська серенада»
Марсель Турньє. «Феєрія»
Клод Дебюссі. «Два античних танці»

Імпреза відбудеться у концертній залі Національної спілки композиторів України (Пушкінська, 32).

Початок о 17 годині. Вхід – вільний.

За інформацією прес-релізу