natsopera

Червень у Національній опері України багатий на прем’єри і звітні та ювілейні гала-концерти

Також в афіші заявлені: зустріч із зіркою світової оперної сцени Людмилою Монастирською в опері «Макбет» Джузеппе Верді, повернення на сцену після тривалої паузи опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха (концертне виконання) та ще багато чого цікавого.

І хоча вистави все ще залишають виключно «денними» (інформацію про початок спектаклю вказано в афіші та на сайті театру), а кількість глядачів у залі все ще обмежена (лише 459 осіб), ніхто і ніщо не завадить радіти від зустрічі з улюбленими артистами й творами!

Розпочинається перший місяць літа одразу з прем’єри.

1 червня (субота) о 15:00 – балет Адольфа Адана «Жизель» (другий показ). Балетмейстер-постановник та автор лібрето – Віктор Яременко, диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник і художник костюмів – Марія Левитська.

Світова прем’єра із величезним успіхом ще взимку пройшла у Японії. І ось нарешті настав час української! У ній беруть участь: Ілона Кравченко (Жизель), Микита Сухоруков (Альберт), Юлія Кулик (Мірта) та інші. Диригент – Олексій Баклан.

2 червня (неділя) о 15:00 – одна з найвідоміших у світі опера «Кармен» Жоржа Бізе. Знамениту трагічну історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта Хозе втілять: Тетяна Пімінова та Сергій Пащук. Також у ролях: Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Мікаела), В’ячеслав Базир (Ескамільо), Богдан Тарас (Капітан Цуніга) та ін. Диригент – Віктор Олійник.

4 червня (вівторок) о 17:00 – балет «Коппелія» Лео Деліба. Вистава Київського державного фахового хореографічного коледжу.

6 червня (четвер) о 17:00 – балет-гала «Сергій Бондур запрошує». У концерті на честь ювілею народного артиста України, балетмейстера, педагога Сергія Бондура братимуть участь солісти Національної опери України та запрошені гості з інших театрів. А почнеться дійство з Клас-концерту від артистів і концертмейстерів балету Національної опери України.

7 червня (п’ятниця) о 17:00 – одна з найпопулярніших опер у світі, «Богема» Джакомо Пуччині в постановці італійського режисера Італо Нунціати. Романтично-трагічну історію паризької богеми глядач цього разу побачить у виконанні: Лілії Гревцової (Мімі), Олега Злакомана (Рудольф), Ольги Фомічової (Мюзетта), Петра Приймака (Марсель) та інших. Диригент – Микола Дядюра.

8 червня (субота) о 15:00 – балет «Віденський вальс» на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-сина та Йозефа. Вони подарували світові неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ.

«Віденський вальс» – це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001-му. Навіть через 23 роки вистава залишається однією з найулюбленіших у глядачів. У головних ролях цього разу глядачі побачать: Катерину Алаєву (Аннель), Наталію Мацак (Карла), Сергія Кривоконя (Франц, композитор), Іллю Морозова (Граф Кайзерлінг), Артема Кадуріна (Кондитер) та інші. Диригент – Герман Макаренко.

9 червня (неділя) о 17:00 – опера «Макбет» Джузеппе Верді. Композитор, який захоплювався творчістю Вільяма Шекспіра, став першим, хто втілив драму «Макбет» майже без змін. У цій роботі поєдналися кращі музичні знахідки трьох попередніх опер: «Двоє Фоскарі», «Жанна д’Арк» і «Аттіла». Прем’єра пройшла у Флоренції 14 березня 1847 року та мала великий успіх.

На київській сцені прем’єра вистави відбулася 28 червня 2007 року. Постановочний склад: режисер-постановник – Італо Нунціата, диригент-постановник – Володимир Кожухар, хормейстер-постановник – Лев Венедиктов, художниця-постановниця – Марія Левитська.
У титульній партії цього разу заявлений Геннадій Ващенко, а партію Леді Макбет виконає Людмила Монастирська, володарка рідкісного за красою і силою драматичного сопрано. До речі, саме в цій партії у 2011 році відбувся її тріумфальний дебют на сцені театру Ковент-Гарден.

Щодо своєї героїні Людмила зауважує: «Принципова відмінність між Шекспіром і Верді, на мій погляд, у тому, що вердіївська леді Макбет – не монстр, не кричуще зло, як воно є, в чистому вигляді. Вона просто слабка людина, амбітна, жадаюча влади, і не більше того. Мені б хотілося, щоб це відчув кожен глядач у залі».

Також у головних ролях: Сергій Магера (Банко), Наталія Николаїшин (Дама леді Макбет), Сергій Пащук (Малкольм), Дмитро Кузьмін (Макдуф) та інші. Диригентка – Алла Кульбаба.

Також у червневій афіші: 13 червня (четвер) о 17:00 – вечір сучасної хореографії (прем’єра); 14 червня (п’ятниця) о 17:00 – опера «Флорія Тоска» Джакомо Пуччині; 15 червня (субота) о 15:00 – балет Людвіга Мінкуса «Баядерка»; 16 червня (неділя) о 15:00 – опера «Травіата» Джузеппе Верді в осучасненій версії Анатолія Солов’яненка; 20 червня (четвер) о 17:00 – опера «Ріголетто» Джузеппе Верді у постановці легендарної Ірини Молостової; 21 червня (п’ятниця) о 17:00 – перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка.

22 червня (субота) о 15:00 – вечір сучасних одноактних балетів (прем’єра):

– «Весна та осінь» на музику Антоніна Дворжака (Серенада мі мажор, ор. 22) у постановці всесвітньо відомого хореографа, художнього керівника і директора Hamburg Ballett Джона Ноймаєра.

– Прем’єра балету «Елегія військового часу» на музику Валентина Сильвестрова, хореографія Олексія Ратманського. Репетиції проходили на базі Dutch National Ballet (Амстердам, Нідерланди), куди балетмейстер запросив провідних солістів Національної опери України: Анастасію Шевченко, Наталію Мацак, Тетяну Льозову, Ольгу Голицю, Яна Ваню, Микиту Сухорукова та Ярослава Ткачука, щоби втілити в життя свій задум.

23 червня (неділя) о 15:00 – вечір сучасних одноактних балетів (прем’єра):

– «П’ять танго» на музику Астора П’яццолли» у постановці одного з найвидатніших хореографів сучасності Ханса ван Манена. Одноактний балет для семи пар, створений 1977 року, входить до репертуару багатьох балетних труп і є надзвичайно популярним у світі шедевром балетмейстера. Тут він дозволив собі відмовитися від високих підборів, які зазвичай притаманні виконавцям танго, а замість них використав пуанти. Митець також поєднав іспанські елементи, властиві музиці Астора П’яццолли, з класичним танцем, переплів дивовижні ритми й почуття, що ллються разом зі звуками.

– Прем’єра балету «Елегія військового часу» на музику Валентина Сильвестрова, хореографія Олексія Ратманського.

26 червня (середа) о 17:00 – Звітний концерт учнів і студентів Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря.

27 червня (четвер) о 17:00 – балет Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот», який по-праву називають справжнім святом танцю.

28 червня (п’ятниця) о 17:00 – опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», безсмертний шедевр української класики в музичній редакції Мирослава Скорика.

29 червня (субота) о 15:00 – комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка впродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

30 червня (неділя) о 15:00 – опера «Казки Гофмана» (концертне виконання).

ВАЖЛИВО!

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Національна опера України гарантує піднесений настрій за будь-яких обставин!

За інформацією пресрелізу