zastavka

У серпні Львівський органний зал готує 37 подій. Серед них – великі симфонічні концерти з яскравими та історичними творами, нові програми від хору «Гомін», музика незламності до Дня Незалежності, виступи закордонних зірок і багато органних імпрез

Львівський органний зал повертає до життя маловідомі сторінки української музичної культури. 11 серпня у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії звучатиме «Зоря» – опера про тоталітарний режим і мистецтво. Створена у 1960-х роках українськими митцями в екзилі, – композитором Ігорем Соневицьким та лібретистом Леонідом Полтавою, – ця мініопера надзвичайно яскраво й точно відображає становище творчої людини в умовах тоталітарного режиму. Сьогодні ця музика звучить гостро актуально, адже Україна знову бореться з російським тоталітаризмом, який загрожує знищити вільний світ.

Концерт відбувається в рамках стратегії промоції української музики Ukrainian Live.

12 і 13 серпня Органний запрошує на «Романтичну хорову музику» у виконанні чоловічого хору «Гомін» під орудою дириґента з Берліна Якобуса Ґладзіви. Органіст-віртуоз Ґладзіва вражав львівських слухачів майстерною грою, а в серпні постане перед публікою у новій іпостасі – дириґента-хормейстера. Звучатимуть хорові твори німецьких композиторів-романтиків – від Франца Шуберта до Макса Регера.

18 серпня з єдиним концертом у Львові виступить британський органіст Ешлі Валентайн, який грає на органі з 12 років. Він також відомий участю у гурті “Organoke”, де органна музика в сучасній електронній обробці звучить під супровід співу караоке відвідувачів події. На концерті у Львівському органному залі Ешлі Валентайн виконає музику британських композиторів, написану як відголосок пережитих у ХХ столітті трагедій.

20 серпня з сольною програмою «Урочиста органна музика» постане українська органістка молодої генерації Марія Хилько, яка навчається у Німеччині.

Особливі події заплановані до Дня Незалежності України. 23 і 26 серпня лунатиме «Музика незламності. Хоровий концерт» у виконанні Львівського муніципального хору «Гомін» під дириґуванням головного хормейстера Львівського оперного театру Вадима Яценка. 24 серпня органістка Світлана Позднишева гратиме твори святкового й піднесеного характеру, в тому числі українських композиторів.

27 серпня на відвідувачів Органного чекає незабутнє поєднання епох, стилів і жанрів у концерті «Сонати, танці, коломийки. Домра і гітара» солістів із Києва – домристок Світлани Білоусової та Аліни Прокопенко, а також гітариста Михайла Гончарова.

Усім нам хочеться простоти й краси. Імпреза 6 серпня – якраз про це. Луганський симфонічний оркестр під батутою Івана Остаповича виконає кілька сюїт Еріка Коутса, англійського композитора легкої музики ХХ століття.

Продовжить симфонічний серпень концерт 19-го числа музикою з усесвітньо відомої сюїти Едварда Гріга «Пер Гюнт». А завершальним акордом місяця у виконанні Луганського симфонічного оркестру стане історичний концерт із творів Василя Барвінського та Михайла Скорульського 31 серпня.

«Ліричний концерт» для віолончелі з оркестром Василь Барвінський створив у концтаборі та присвятив синові-віолончелісту. Солюватиме в видатний львівський віолончеліст Денис Литвиненко. Соліст Органного залу Андрій Макаревич виконає Концерт для фортепіано з оркестром Михайла Скорульського, композитора ХХ століття, чия музика все ще чекає «зоряного часу».

5 серпня Львівський органний зал відкриє свої таємниці на особливій екскурсії. Під час неї можна буде дізнатися, як на місці памʼятки XVII століття постав перший в Україні концертний органний зал, що саме було приховано за його стінами понад 100 років і чому сьогодні Львівський органний є одним із ключових центрів розвитку й промоції української музики в світі. Також ви почуєте гру 4,5 тисяч труб наживо і відвідаєте кураторську екскурсію виставкою «Фонографоманія» у Галереї органного залу. До речі, виставка діє до початку вересня.

Любителям особливої романтичної атмосфери рекомендуємо в серпні такі концерти: 3 серпня, 19:00, «Місячна соната» (Андрій Макаревич – фортепіано); 4 серпня, 22:00, «Старовинна органна музика при свічках» (Світлана Позднишева – орган); 9 серпня, 19:00, «Вальси Шопена» (Андрій Макаревич – фортепіано); 24 і 25 серпня, 22:00, «Бах при свічках» (Олена Мацелюх – орган).

Також не пропустіть органні концерти солістів: 1 серпня – «Спокійна органна музика» від Марка Новаковича; 15 серпня – «Бах. Регер» (Надія Величко); 17 серпня – «Сутінки Богів» (Надія Величко); 18 і 20 серпня – «Бах. Брамс. Бізе» (Віталій Дворовий); 25 і 27 серпня – «Органна музика бароко» (Ольга Стрілецька); 26 і 29 серпня – «Німецька органна музика» (Олена Мацелюх).

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За матеріалами пресрелізу