NOTA BENE гратиме Брамса

269

29 червня у Київському будинку актора відбудеться концерт камерного ансамблю NOTA BENE. У програмі – шедеври німецького романтизму.

Цей нещодавно створений ансамбль – меломани мали змогу вперше почути його цьогоріч 27 лютого у Національній філармонії України – вже встиг зайняти свою нішу у мистецькому просторі столиці. Мобільний, адже легко перетворюється на тріо чи квартет, NOTA BENE вирізняється також і всеядністю виконуваного репертуару: колектив виконує найрізноманітніші у стильовому відношенні композиції – від класики до авангарду.

В анонсованому концерті звучатимуть камерні твори Йоганнеса Брамса: квінтет для кларнета і струнного квартету сі мінор, ор.115 і фортепіанний квартет до мінор, ор.60.

Перший із зазначених опусів посідає особливе місце у творчій біографії композитора. Сі мінорний квінтет перервав майже річну творчу паузу у житті Брамса, яка настала після прийняття рішення ніколи більше не писати музику. Поштовхом до творчості стало знайомство з блискучим кларнетистом Ріхардом Мюльфельдом. Саме неперевершені музикальність і артистизм останнього стали приводом для створення Брамсом чотирьох творів для кларнета. Повага майстра до Мюнфельда була настільки великою, що він не лише присвятив музиканту дві сонати для кларнета і фортепіано, ор.120, а й відраховував йому всі гонорари за виконання своїх композицій для кларнета.Nota Bene-1

Тож не пропустіть спілкування із музикою німецького романтика. Для вас гратиме ансамбль NOTA BENE у складі:
Максим Грінченко (скрипка),
Андрій Павлов (скрипка),
Іван Грицишин (альт),
Артем Полуденний (віолончель),
Юрій Немировський (кларнет),
Роман Лопатинський (фортепіано).

Початок концерту о 19:00.

Валентина КУЛИК