Нова перемога Романа Лопатинського

168

Один із найвідоміших молодих українських піаністів Роман Лопатинський здобув чергове лауреатське звання на одному з найстаріших у світі, престижному ХХХІІІ Міжнародному конкурсі піаністів у Ферролі (Іспанія)

Музикант повідомив про це численних шанувальників на сторінці Фейсбук: «Дорогі друзі! Вчора (7 травня. – О. Г.) я отримав 2-й приз на FERROL PIANO COMPETITION. Не можу висловити, як це було важливо для мене, моїх батьків і друзів в Україні! Це – ще один результат моєї роботи, новий крок, нові враження у житі».

Нагадаємо, Роман народився 1993 року в Києві. З раннього дитинства почав навчатися гри на фортепіано в Київській середній спеціалізованій музичній школі імені Миколи Лисенка (клас Ірини Баринової). У 2016-му закінчив Національну музичну академію України імені Петра Чайковського (клас доцента Сергія Рябова). Паралельно навчався в Італії у професора Бориса Петрушанського.

Був стипендіатом кількох благодійних фондів, вигравав гранти.

Широко гастролює світом, зокрема, в Італії, Швейцарії, Німеччині, Австрії, Франції, Польщі, Ліхтенштейні, Болгарії, Фінляндії, Данії, Іспанії, Північній Македонії, Литві, Австралії, США, Росії, Японії, Марокко, Ізраїлі. Вступає з сольними програмами та у супроводі великих симфонічних оркестрів під орудою Міхаеля Зандерлінга, Франческо Омаззіні, Марко Боні, Такасекі Кена, Тао Фана, Теодора Кухара, Ніколя Краузе, Володимира Сіренка. Бере участь у престижних міжнародних фестивалях і проєктах, грає у складі камерних ансамблів Nota Bene Chamber Group і Лятошинський Тріо.

Лауреат численних міжнародних конкурсів. Достатньо сказати, що конкурс у Ферролі – його 24-та перемога.

«Хочу подякувати організаторам і неймовірному журі за ці 10 днів праці (конкурс тривав з 29 квітня до 7 травня. – О. Г.), – продовжив у дописі Роман. – Величезне спасибі моїм учителям! (До вже згаданих додамо Оксану Ринденко. – О. Г.) Залишайтеся сильними заради себе й завжди прагніть миру. Слава Україні!»

Тож привітаємо 29-річного молодого українського музиканта з новим високим досягненням і побажаємо йому подальших творчих успіхів!

Ольга ГОЛИНСЬКА

На фото Роман Лопатинський із поважними членами журі (послідовно): Пітером Донохоу (Велика Британія), Діною Джофф (Латвія) і Пірсом Лейном (Австралія)