Оксана Линів продовжить співпрацю з Одеською оперою

556

14 травня всесвітньо відома диригентка Оксана Линів виступатиме на сцені Одеської опери з програмою «Чайковський – Гала», 16 травня щирим подарунком лікарям стане концерт «Від серця до серця», а по закінченні балету «Дон Кіхот» (15 травня) буде проведено офіційну процедуру оголошення рекорду України – і це тільки три дні травня в напруженому творчому житті театру! Подробиці – далі…

Програму 14 травня складено з фрагментів опер «Євгеній Онегін», «Пікова дама», «Мазепа», «Іоланта» за участю провідних солістів і оркестру театру. Концерт продовжить цьогорічне відзначення 180-річчя від дня народження видатного композитора і стане справжнім святом для меломанів.

Оксана Линів – відома у світі диригентка, щільний графік якої розписаний погодинно на рік уперед, несподівано змогла приїхати до Одеси. Зараз, коли театри Європи здебільшого не працюють, можливість виступити наживо є неймовірно важливою для музиканта.

«Я завжди готова відгукнутися на творчі пропозиції від Оксани Линів, бо впевнена, що це буде надзвичайно цікаво, натхненно і з величезною любов’ю до національної музичної спадщини, до Одеської опери. Тим більше, що професійний диригентський шлях Оксани розпочинався саме в Одесі. Радію, що вона диригуватиме концертом “Чайковський – Гала”. І маю ще прекрасну новину – Оксана Линів стане запрошеною головною диригенткою Одеської опери!», – говорить Надія Бабіч, в.о. генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету.

Останні роки Оксана Линів живе й працює у Західній Європі. За цей час вона була музичним асистентом і диригентом у Баварській державній опері (Німеччина) та головним диригентом опери й філармонійного оркестру міста Ґраца (Австрія). Зараз диригентка працює за контрактами з різними відомими оркестрами і колективами світу. Її визнано найкращою диригенткою 2020 року за версією німецької премії Oper! Аwаrds.

«Виступ на сцені Одеського оперного театру, робота в якому до 2013 року стала для мене певним трампліном у подальше творче життя, – завжди дуже хвилюючий і зворушливий момент. Я щаслива знову постати перед одеською публікою і з великою радістю прийняла почесну для мене пропозицію бути запрошеним головним диригентом славетного театру», – підкреслює Оксана Линів.

16 травня в Одеській опері відбудеться концерт «Від серця до серця». Це – присвята медичним працівникам, які щодня, як на передовій, захищають людські життя у боротьбі з пандемією.

Режисерка імпрез – Оксана Тараненко. Зовсім недавно відбувся конкурс на посаду режисера-постановника ОНАТОБ, у котрому Оксана Тараненко перемогла, і ми з радістю ділимося цією прекрасною новиною. Мисткиня має багато цікавих масштабних планів (уже анонсовано оперу «Катерина» на музику сучасного українського композитора Олександра Родіна, прем’єра якої планується на грудень 2021 року).

«Я щаслива нагоді працювати у театрі, що має таку розкішну творчу спадщину, цікаве сьогодення і прекрасні перспективи. Сподіваюсь, – ні, впевнена, що це буде плідна, захоплива праця, бо добре знаю талановиту трупу й потужні можливості театральних підрозділів, – каже Оксана Тараненко. – Щодо концертів 14 та 16 травня, – раджу скористатися можливістю насолодитися віртуозною майстерністю Оксани Линів, чудовою музикою Чайковського у виконанні зіркових солістів, балету, хору і оркестру, а також унікальною нагодою побачити в одному концерті одразу всіх диригентів Одеської опери на чолі з її головним диригентом В’ячеславом Чернухо-Волічем!»

Переживши черговий локдаун, Одеська опера намагається переборювати виклики часу. Щойно оголосили вихід міста з «червоної зони», театр одразу розпочав напружену, але довгоочікувану роботу.

«7 травня, у день народження Чайковського ми, можна сказати, ніби знову відкрили театральний сезон. Відчуття були однакові як у музикантів, так і в публіки, – піднесення, натхнення, радість спілкування мовою музики не віртуально, а у реальному часі. По закінченні вистави “Євгеній Онегін” зал стоячи аплодував і довго не відпускав артистів, – розповідає В’ячеслав Чернухо-Воліч. – Ми маємо потужні творчі плани на 2021 рік. Це опери “Богема” Джакомо Пуччині, згадувана “Катерина” Олександра Родіна, “Манон” Жуля Массне (semi-stage), балети “Жар-птиця”, “Весна священна” Ігоря Стравінського (поновлення), “Болеро” Моріса Равеля».

«Театр започатковує міжнародні конкурсні проєкти: Майстер-клас молодих оперних диригентів (жовтень, 2021) під орудою Оксани Линів, І Міжнародний конкурс молодих оперних співаків (червень, 2022); уже готові анонсувати VI Міжнародний фестиваль мистецтв “Оксамитовий сезон в Одеській опері”, присвячений 30-річчю Незалежності України, що відбуватиметься з 22 серпня до 15 вересня», – зазначила в.о. генеральної директорки Одеської національної опери Надія Бабіч.

За інформацією прес-релізу