yarova

Для шанувальників мистецтва співу нещодавно випала рідкісна нагода зустрітись із відомою оперною співачкою – солісткою Національної опери України Оксаною Яровою

Добре знана непересічним талантом оперна діва презентувала у Національній філармонії нову програму «Пісенні барви України». Допомагали Оксані творити пісенне диво її друг і колега по навчанню в Національній музичній академії України імені Петра Чайковського, відомий за кордоном тенор Юрій Лук’яненко та знаменитий Національний академічний оркестр народних інструментів України (художній керівник і головний диригент – Віктор Гуцал). Солісти оркестру Андрій Вовчук (цимбали), Георгій Агратіна (окарина) й Тарас Столяр (бандура) отримали заслужені овації глядачів віртуозним виконанням.
У програмі прозвучали добре відомі твори українських композиторів та улюблені українські народні солоспіви. Серед них такі перлини, як «Пісня Наталки» Миколи Лисенка, «Два потоки з Чорногори» Анатолія Кос-Анатольського, «Чорнії брови, карії очі» Дениса Бонковського, «Журавка» Олександра Білаша, «Дніпровський вальс» Ігоря Шамо.

Вечір прикрасив художнім словом артист Олександр Рудько. Чарівний голос Оксани полонив слухачів, які прийшли в цей вечір у Колонний зал імені Миколи Лисенка. Віддали й належне її колезі Юрію, який і сольно, і в дуеті з Оксаною викликав бурхливі овації глядачів.

Улюблена учениця Євгенії Мірошниченко, Оксана стала прекрасною оперною співачкою. Володарка гарного тембру голосу з діапазоном у три октави, вона вражає як виконанням віртуозних моцартівських арій із репертуару колоратурного сопрано, так і лірико-драматичних із опер Джузеппе Верді. Оксана береться за найскладніші партії і достойно їх виконує… Як приклад, про це яскраво свідчить дуже чуттєвий і яскравий кліп на всесвітньо відому пісню «Feelings». Її голос просто зачаровує, що б вона не виконувала. Він ллється, ніби гірський струмок: його хочеться слухати і слухати.

А колись Оксана хотіла бути успішною естрадною співачкою: ходила в музичну школу, на хор, потім вступила до музичного училища. Але її голос звучав потужно, і з часом вона зрозуміла, що має потенціал для опери. Хоча, як зізналася сама співачка, це нелегка, каторжна праця упродовж багатьох років…

Оксана Ярова і Віктор Гуцал

Перші кроки мисткині у Національній опері, як і її старшої сестри Ольги Микитенко, були нелегкими. П’ять років праці в умовах надзвичайно жорсткої конкуренції, …а потім іще п’ять у муніципальному оркестрі. Їй, як справжній артистці, бракувало сцени. І вона доклала максимум зусиль для початку власної сольної карє’ри. Підготувала та представила на суд вимогливих глядачів ряд програм, останньою із яких і стала «Пісенні барви України».

Оксану називають «не форматом» в українському шоу-бизнесі, адже вона співає у стилі «Nео-Classic». Проте це не заважає їй бути затребуваною й поціновувачами високого мистецтва.

Оксана Ярова, вихованка Євгенії Мірошниченко, нині з успіхом підкорює світові оперні сцени, продовжуючи славні традиції незабутнього педагога. Дуже хочеться, щоб нашу країну знали у світі за такими талантами, як вона.

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Фото автора статті