Олег Скрипка, Юлія Саніна та Олексій Суханов читають поезію війни

98

Протягом кількох місяців арт-проєкт продюсера Павла Шилька «Буремні вірші» як своєрідна віршотерапія ментально підтримує і допомагає українцям зцілювати душевні рани, завдані війною

Відомі українські зірки читають поезію, що була створена під час повномасштабної війни росії проти України та увібрала в себе всі страждання та біль авторів, спричинені російською агресією. Вірші доповнюються музикою та асоціативним відеорядом, що підкреслює суть творів.

У проєкті вже взяли участь Маша Єфросиніна, MONATIK, Алла Мазур, Артем Пивоваров, Олег Панюта, Олена Кравець, Павло Зібров, Володимир Остапчук, Стюарт Маккензі та інші. В наступну добірку відеопоезії увійшли твори у виконанні справжнього патріарха українського року Олега Скрипки, тендітної солістки THE HARDKISS Юлії Саніної, відомого телеведучого Олексія Суханова та автора проєкту Павла Шилька.

Отримавши пропозицію стати одним із голосів арт-проєкту «Буремні вірші», Олег Скрипка не тільки одразу ж погодився, а ще й запропонував власний текст. Із початком війни у творчому доробку Олега з’явилося чимало творів, присвячених темі війни. Вірш «Садок вишневий коло хати» – один із найпроникливіших…

Читає Олег Скрипка: https://youtu.be/41QHuQWM7oQ

Голосом Юлії Саніної звучить вірш «Я залишила свою душу…» Юлії Якимової. За освітою Юлія – вчителька української мови, а за покликанням – поет і кондитер. Усе життя вона пише вірші. До війни це була переважно інтимна лірика, але після 24.02 єдиною темою стала війна. Юлія дуже любить Україну і ніколи не мріяла покинути її, однак через агресію росії змушена була виїхати разом із донькою з рідного Дніпра до Польщі.

З кожним днем Юлію все більше гризло сумління, що вона не вдома, що ніяк не допомагає перемогти ворога. Дуже сумувала за рідними, за домом, за Україною. Адже все її життя залишилося на Батьківщині. Так і народився цей вірш.

«Я залишила свою душу
На порозі рідного дому.
На кордоні рідного краю
Я залишила свою суть.

Я залишила свою посмішку
На старому своєму дивані,
А з собою взяла на згадку я
Добру пам’ять і дику лють».

Читає Юлія Саніна: https://youtu.be/PNrVyTqCbFA

На початку бойових дій відомий телеведучий і журналіст Олексій Суханов вступив до лав тероборони. Проте знайшов час підтримати українців не лише зі зброєю в руках, а й ментально, за допомогою віршотерапії. Сьогодні він читає пронизливий вірш Юлії Гринюк «Круасани, кава та війна…»

Написати текст її наштовхнуло спілкування з уже колишніми друзями з росії, котрі «нічого не розуміють». Вірш Юлії – це крик душі, який насправді неможливо повноцінно передати ні словами, ні емоціями…

Читає Олексій Суханов https://youtu.be/19QeToejvEg

Традиційно компіляцію відеовіршів проєкту закриває його засновник Павло Шилько з віршем іспанською мовою авторки Карли Маріани Россі. До слова, Карла – донька Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентинської Республіки в Україні та великий патріот нашої держави.

«Я думаю про тебе та відчуваю твій біль –
Твої пейзажі змінилися.
Мені болять твої прошиті снарядами поля.
Мені болять душі, несправедливо знищені, пригнічені, закатовані, зґвалтовані…
Немає ні віку, ні пощади…» (переклад)

Читає Павло Шилько: https://youtu.be/4ViUjD4laVg

Національним партнером проєкту «Буремні вірші» також виступила всеукраїнська мережа міських сайтів CitySites.

За матеріалами пресслужби Агенції PR Batteries