peredacha-z-karasem

Вітаємо композитора Олександра Степановича Щетинського з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства «PRIMUS INTER PARES-2018» за книгу «Лінії. Перехрестя. Акценти. Композитор Леонід Грабовський» (Видавництво «Акта», 2017. 780 с.)

Ця книжка є першим виданням, цілком присвяченим видатному українському композиторові Леоніду Грабовському. Зібрані матеріали відтворюють життєвий і творчий шлях митця, містять чимало фактів і відомостей, необхідних для осмислення епохи, в яку Грабовському випало жити й працювати.

Автором ідеї, укладачем і тим, хто надихав колег на участь у цьому унікальному виданні й домігся його виходу в світ, є колега протагоніста – композитор Олександр Щетинський.

Значну частину книги становлять бесіди Олександра Щетинського та Леоніда Грабовського. В аналітичному розділі представлено статті музикознавців і композиторів, а також самого Леоніда Грабовського з аналізами своїх творів. Велику цінність має епістолярій – листи Грабовського до друзів і колеґ, написані в 1960–1990-ті роки.

Завершує видання уперше складений і вивірений з автором повний список музичних творів Грабовського. Усі матеріали зібрані й детально прокоментовані Олександром Щетинським.

На головному фото Олександр Щетинський, Леонід Грабовський і Євген Карась під час радіопередачі “З Карасем не про все”