budaktora

12 жовтня у Будинку актора звучатиме лірична програма «Любов поета». Баритон Андрій Кошман і піаніст Ігор Рябов виконають вокальні цикли Роберта Шумана і Йоганнеса Брамса.

Цей концерт – історія кохання в звуках, розповідь про любов двох композиторів до однієї жінки, ім’я якої Клара Вік.

«Любов поета» було написано 1840-го, в один із найщасливіших років життя Шумана. Після багаторічної боротьби він нарешті одружився з Кларою Вік, яка була його єдиним коханням упродовж життя.

«Vier ernste Gesänge» («Чотири серйозні наспіви») став останнім вокальним циклом Брамса. Його появі передували 40 років життєвого шляху поруч…

«Vier ernste Gesänge» композитор написав на біблійні тексти. Це глибоко філософський твір, який за жанром наближається до сольної кантати. У перших трьох частинах використано тексти зі Старого Заповіту. Це роздуми про життя та смерть. Музика ніби передає наближення розставання Клари та Брамса. І лише у фіналі митець звертається до новозавітного послання апостола Павла до коринфян, яке несе втіху та стверджує силу любові: «Коли я говорю мовами людськими й янгольськими, та любові не маю, то став я як мідь та дзвінка або бубон гудячий!.. А тепер залишаються віра, надія, любов, оці три. А найбільша між ними любов!»

Квитки – https://concert.ua/uk/event/schuman-lyubov-poeta

За інформацією прес-анонсу